مصاحبه اختصاصی فیلم نت با مهرداد اسکویی

مصاحبه اختصاصی فیلم نت با مهرداد اسکویی
گوشه هایی از گفتگوی مفصل فیلم نت با مهرداد اسکویی را به صورت مکتوب در این مطلب آماده کرده ایم.

اخیرا فیلم نت مصاحبه ی مفصلی با مهرداد اسکویی تهیه کننده،فیلم ساز، عکاس ایرانی، پژوهشگر و فارغ‌التحصیل کارگردانی سینما، انجام داده است که در ادامه به گزیده ای از این مصاحبه اشاره کرده ایم :

آقای اسکویی در ابتدای صحبتها، به این نکته اشاره می کنند که این روز ها ، مرز بین سینمای داستانی و مستند، مدام باریکتر و باریکتر می شود و این دو زمینه ی فیلمسازی از یکدیگر وام می گیرند. ضمن اینکه آقای اسکویی معتقدند که بخش قصه گویی در سینمای مستند برای ایشان بسیار مهم است.

کارگردان مستند روزهای بی تقویم اینگونه ادامه می دهد: علت علاقه ی من به سینمای مستند این است که این نوع سینما کشّاف تر است. اینکه در فیلم مستند با هر اتفاقی در لحظه همراه هستیم و گام به گام جلو میریم، خیلی خوب است.

او در ادامه گفت : الان در شرایطی هستم که ممکن است در ادامه زندگی هنری خودم به سمت هر شاخه ای از هنر بروم، تئاتر ، شعر و نقاشی و …. اما در حال حاضر یکی از دغدغه های مهم من، موضوع عشق است. پس الان وقتی شعر می نویسم راجع به این موضوع است یا وقتی متن ادبی می نویسم راجع به این موضوع می نویسم.

این مستند ساز کشور، به این نکته ی جالب هم اشاره کرد که برای بهتر فیلمبرداری کردن و جنب و جوش بیشتر در کار تهیه ی مستند، وزن خودش را نزدیک 17 کیلو کم کرده است.

میتوانید مشروح کامل این مصاحبه ی جذاب و جالب را از طریق سایت فیلم نت دانلود کرده و ببینید.

 

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *