به کارگردانی سید رضا صافی

مرحله دوم تصویربرداری مستند «مشعل سبز» آغاز شد

مرحله دوم تصویربرداری مستند «مشعل سبز» آغاز شد
مرحله دوم تصویربرداری مستند «مشعل سبز» به کارگردانی سید رضا صافی در عسلویه آغاز شد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، در مرحله دوم تصویربرداری مستند مشعل سبز بخش‌های دراماتیک و صحنه‌های بازسازی شده تصویربرداری می‌شود. این فیلم مستند که به فرآیند خاموش‌سازی مشعل‌های فاز اول مجتمع گازی پارس جنوبی می‌پردازد، آخرین مراحل تصویربرداری خود را طی می‌کند.

رضا صافی درباره موضوع این مستند می‌گوید: «در سال ۱۳۹۵ مهندسین ایرانی موفق به خاموش‌سازی مشعل‌های فاز اول مجتمع پارس جنوبی شدند. طراحی این فرآیند که در نوع و شیو خود قابل انتقال و کپی‌برداری در سطح جهانی است، برای اولین بار در تاریخ صنعت نفت و گاز ایران، توسط مهندسین داخلی طراحی و اجرا گردیده است.»

صافی کارگردان این فیلم در توضیح شیوه روایت مستند داستانی «مشعل سبز» چنین می‌گوید: «علیرغم نام این مستند و موضوع آن که فضائی کاملا صنعتی را به ذهن متبادر می‌کند، تلاش کرده‌ایم تا نقش عامل انسانی در مواجهه با دغدغه‌‌های زیست محیطی را که اصل قضیه و هدف فیلم است پررنگ‌تر کنیم. همچنین توازنی منطقی میان ترسیم منافع درازمدت (توسعه پایدار) و منافع میان مدت (توسعه ضروری زیرساختهای اقتصادی کشور) را برای بیننده این اثر تشریح کنیم.»

صافی در ادامه اظهار امیدواری کرد که انعکاس سینمائی چنین پروژ مهم زیست محیطی باعث تداوم روند این حرکت گردد. او امیدوار است تا ظرف سال‌های آتی تمامی مشعل‌های آلاینده در منطقه پارس جنوبی خاموش گردند. کارگردان فیلم سینمائی بالابان در مورد این پروژه ادامه می‌دهد: «این پروژه علیرغم اینکه برای اولین بار در تاریخ صنایع نفت و گاز ایران رخ داده است، اما تاکنون انعکاس رسانه‌ای مناسبی نداشته است؛ لذا برای فراگیر شدن آن و همچنین تشویق مدیران این صنعت که تمامی ریسک‌های این پروژ خلاقانه را پذیرفتند، نیاز به حرکتی جدی و کار در زمینه تولیدات سینما و تلویزیون مشهود می‌باشد»

صافی که فیلم سینمایی پینوکیو، عامو سردار و رئیسعلی با کارگردانی او هم‌ اکنون بر پرده سینماهای کشور است، در توضیح تولید فیلم سینمائی آینده خود گفت: «با توجه به دغدغه‌های زیست محیطی خودم و شرایط بحرانی کشور در این حوزه، به نظر بنده یکی از اولویت‌های درجه یک همه هنرمندان و فعالین اجتماعی باید فعالیت در حوز حفظ محیط زیست و پاسداشت منابع آبی کشور باشد! امیدوارم که به زودی امکان تهیه یک اثر سینمائی جدی در این حوزه را داشته باشم.»

بر اساس برنامه‌‌ریزی‌های انجام شده قرار است که این فیلم مستند اردیبهشت‌ماه سال ۹۷ همزمان با اولین سالگرد خاموش‌سازی این مشعل‌ها، رونمائی شود.

عوامل فیلم مستند «مشعل سبز»

عوامل نام‌ها
نویسنده، تهیه‌کننده و کارگردان سیدرضا صافی
دستیار کارگردان و برنامه‌ریز محراب مهدی‌زاده دوانی
مدیر تصویربرداری و صدابردار مهرداد افراسیابی
دستیاران تصویر مجتبی عیوضی، خشایار آبیار
دستیار صدا عباس جوزاک
مشاور فنی سید محمدمهدی هاشمی
مشاور زیست محیطی محمود محمدی
ناظر کیفی احمد موسوی مقدم
چهره ‌پرداز و طراح صحنه شهربانو نیسنی
دستیار دوم کارگردان زهره زنگنه
منشی صحنه سعیده کلانی
عکاس و فیلمبردار پشت صحنه متین احمدی
بازیگردان صحنه‌های بازسازی شده مریم رنجبر
بازیگران شهربانو نیسنی، یاس باسبوس، جواد داورپناه و جمعی از کارکنان فاز یک مجتمع پالایشگاهی پارس جنوبی
روابط عمومی علی زادمهر
مجری طرح شرکت سینمائی آوین فیلم
تهیه شده در شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی
فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *