فیلم مستند ایرانی در جشنواره‌ی فیلم «گرین پوینت»

«روزگاری هامون» در راه آمریکا

«روزگاری هامون» در راه آمریکا
فیلم مستند «روزگاری هامون» به کارگردانی محمد احسانی در جشنواره‌ی فیلم «گرین پوینت» در آمریکا با موضوع محیط‌زیست به نمایش در می‌آید.

به گزارش فیلم نت نیوز: محمد احسانی بیش از آنکه یک هنرمند، کارگردان و فیلمساز باشد، مستندسازی باتجربه در حوزه محیط زیست است. مستندسازی که برای تولید مستند به مناطق مختلف ایران سفر کرد، ماحصل سفرهای احسانی، مستندهای روزگاری هامون، تالاب سیرانگُلی، رخش بر نقش، ایدز ایران 83، تبریز: تصاویر دنیای فراموش‌شده، گنبد مینا، ایل بهمئی، بانوی ارومیا، می‌خواهم زنده بمانم و تعدادی مستند دیگر شده است. مستندهایی که در بیش از 60 جشنواره داخلی و جهانی فیلم به نمایش درآمده و موفق به کسب جوایز شده‌اند.
احسانی در روزگاری هامون تلاش کرده از زاویه هنرهفتم به مشکلات زیست‌محیطی تالاب هامون اشاره کند، این فیلم در ششمین جشنواره بین‌المللی «گرین پوینت» که از تاریخ 4 تا 7 می برگزار می‌شود، به نمایش درخواهد آمد.

مستند «روزگاری هامون» در ارتباط با بحران زیست محیطی خشک شدن دریاچه هامون واقع در سیستان و بلوچستان و تاثیر آن بر زندگی مردم منطقه است.

این فیلم بیش از این در مرکز فرهنگی آتلانتیک در واشنگتن و با حضور متخصصین محیط زیست جهانی و مقامات محیط زیست سازمان ملل و بانک جهانی به نمایش در آمده بود.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *