در جشنواره فیلم وارش

مرور فیلم‌های مردم‌شناسی و مردم‌نگاری استان گیلان

مرور فیلم‌های مردم‌شناسی و مردم‌نگاری استان گیلان
فیلم‌های مردم‌شناسی و مردم‌نگاری استان گیلان در بخش ویژه نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم وارش نمایش داده خواهد شد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، جشنواره بین‌المللی فیلم وارش در هر دوره به یکی از استان‌های کشور توجه می‌کند. نهمین دوره از این رویداد فرهنگی با هدف تقویت و حمایت از آثاری با محوریت مردم‌شناسی و تاکید بر موضوع فرهنگ عامه، فیلم‌های مردم‌شناسی و مردم‌نگاری استان گیلان را نمایش خواهد داد.

بدیهی است که فیلم‌های ارسال شده به دبیرخانه جشنواره به انتخاب دبیر این رویداد هنری معرفی و در بخش ویژه نمایش داده خواهد شد.

این دوره از جشنواره بین‌المللی فیلم وارش با موضوعات سنت‌های رفتاری، گفتاری و زیستی برگزار می‌شود.

بر طبق فراخوان جشنواره سنت‌های رفتاری شامل فیلم‌هایی با موضوع آیین‌ها، انگاره‌ها، آداب و رسوم، عرف و عادات، جشن‌های ملی و مذهبی، بازی‌های عامیانه و… می‌شود.

فیلم‌هایی با محوریت قصه‌های عامیانه، داستان‌های اخلاقی، حکمت‌آمیز و عاشقانه، لالایی‌ها، آواها و نواها، ترانه‌ها، مرثیه‌ها، اشعار بومی، افسانه‌های کهن و مثل و تمثیل و… در گروه سنت‌های گفتاری قرار می‌گیرند.

همچنین سنت‌های زیستی در برگیرنده فیلم‌هایی با محوریت معماری بومی، شیوه‌های تولید در زندگی کشاورزی، دامداری و صیادی و بهره برداری از جنگل، صنایع دستی و دست بافته‌ها و پوشاک، فرهنگ غذاهای بومی، بازار و مبادله است.

علاقه‌مندان می‌توانند تا 30 دی ماه 1397 در سایت جشنواره ثبت نام کرده و پس از آن تا 10 بهمن ماه 1397، نسبت به ارسال آثار خود به دبیرخانه جشنواره اقدام کنند.

نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم وارش اردیبهشت ۱۳۹۸ در استان مازندران برگزار می‌شود.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *