در اکران مستند «حمیدِ هما»:

محمدعلی سجادی از “حمید هما” می گوید – اختصاصی

محمدعلی سجادی از “حمید هما” می گوید – اختصاصی
محمدعلی سجادی، کارگردان مستند "حمید هما" در مصاحبه با فیلم نت توضیحاتی درباره مراحل تهیه این مستند ارایه داد که خواندنی است.

به گزارش فیلم نت، مستند «حمید هما» به کارگردانی محمد علی سجادی شب گذشته با حضور عوامل و جمعی از بازیگران و کارگردانان سینما در موزه سینما اکران شد.

محمد علی سجادی در این مراسم گفت: در ابتدا به من پیشنهاد شد یک فیلم هشت دقیقه ای از خانم هما روستا برای بزرگداشت ایشان در جشنواره فجر بسازم و به شدت از این کار استقبال کردم که چه فرصت خوبی است که من ادای دینی به حمید سمندیان و هما روستا داشته باشم.
وی افزود: قرا شد این مستند را در خصوص زندگی و آثا حمید سمندریان و هما روستا با حضور حمید لبخند بعنوان مصاحبه گر بسازیم و طرح و نقش حدودی برای این مستند داشتم، لذا خودم را به دست لحظه های سپردم و تلاش کردم طبیعت کار را حفظ کنم.

مستند حمید هما - Hamid Homa Documentary

کارگردان مستند «حمیدِ هما» با بیان اینکه 12 روز کار فیلم برداری این مستند بطول انجامید، گفت: تدوین این مستند با اینکه تعداد روزهای تولیدش کم بود، اما تدوین آن بیش از یک سال زمان برد و از این مجموعه مصاحبه 2 نسخه به وجود آمد که یک نسخه 4 ساعت است و در این 4 ساعت مفصل تر به این موضوع پرداختیم، تا برای دانسجویان و جوانانی که میخواهند در مورد این 2 عزیز بیشتر بدانند حالت پژوهشی و مرجع داشته باشد، چراکه حمید سمندیان یک شخص نبود بلکه یک جریان بود.
سجادی افزود: در 2 سال اخیر تمام همت مان را برای انجام این کار گذاشتیم و این مجموعه ای شد که من اسمش را سینمای بی چیز گذاشتم، چون با حداقل امکانات ساخته شده است.

کارد کلوچه

وی گفت: مجموعه دیگری به نام «کارد کلوچه» با 70 نفر از هنرجویان آموزشگاه سمندریان ساخته شده که قسمت اول آن داکیومنت شده و دومین قسمت رفت و آمدی بین مستند و داستانی است و قسمت سوم هم فیلم سینمایی است به نام «تمرین برای اجرا» که کلا به شکل داستانی به تئاتر و نمایش می پردازد که با موضوع شاهنامه و داستان درخشان سیاوش است.
واروژ کریم مسیحی، آهو خردمند، مهدی میامی، مجتبی راعی، محمدرضا هنرمند، محمد بزرگ‌نیا، حمید لبخنده، محمود جعفری و …. از مهمانان سرشناس حاضر در این مراسم بودند.

مستند «حمید هما» را میتوانید در اینجا تماشا کنید.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *