مجید رجبی معمار از ساخت مستندی درباره هفت تیر خبر داد

مهدویان مستند «ترور سرچشمه» را کارگردانی می‌کند

مهدویان مستند «ترور سرچشمه» را کارگردانی می‌کند
محمدحسین مهدویان که دومین فیلمش «ماجرای نیمروز» نوروز امسال در سینماها به نمایش درآمد و با استقبال خوب تماشاگران رو‌به‌رو شد؛ به زودی سراغ ساخت یک مستند می‌رود. مجید رجبی معمار تهیه‌کنندگی این مستند را برعهده دارد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، فیلمبرداری فیلم مستند ترور سرچشمه از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، به تهیه‌کنندگی مجید رجبی معمار و کارگردانی محمدحسین مهدویان همزمان با سالروز فتح خرمشهر آغاز می‌شود.

مجید رجبی معمار درباره‌ی تولید این مستند گفت: «بخش‌هایی از تصویربرداری و عکاسی های اولیه این فیلم آغاز شده است و به مناسبت سوم خرداد، فاز اصلی فیلمبرداری شروع می‌شود. محمدحسین مهدویان به همراه یک گروه تحقیقاتی به صورت روزانه و با جدیت مشغول انجام مراحل پژوهشی این مستند بودند. کار جمع‌آوری اسناد در حال حاضر هم ادامه دارد اما در این زمینه مشکلات بسیاری وجود دارد و متاسفانه اسناد مستند و حرفه‌ای بایگانی شده‌ای در دسترس نیست.»

رجی معمار درباره‌ی داستان ترور سرچشمه توضیح داد: «این مستند درباره‌ واقعه هفت تیر‌ماه و به شهادت رسیدن جمعی از رهبران حزب جمهوری در سال ۱۳۶۰ است. این مستند به بررسی این واقعه‌ تاریخی که به شهادت آیت‌الله سیّدمحمد بهشتی و ۷۲ تن از یارانش منجر شد، می‌پردازد. تا به حال فیلم مستندی مشخصاً با این موضوع ساخته نشده است که به صورت ویژه به واقعه هفتم تیر بپردازد. تلاش عوامل تولید مستند ترور سرچشمه بر این است که این اثر همزمان با سالگرد حادثه هفتم تیر آماده نمایش شود و در یازدهمین جشنواره «سینماحقیقت» حضور داشته باشد.»

ترور سرچشمه یازدهمین مستند مهدویان به حساب می‌آید که آخرین ساخته‌اش هم فیلم ماجرای نیمروز اخیرا در حال اکران بود. مهدویان مستندهایی مثل مجموعه بیم و امید، ملک الموت، پدر، دیکتاتور بزرگ و استخوان لای زخم را کارگردانی کرده است.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *