برندگان ششمین جشنواره فیلم‌های ایرانی استرالیا اعلام شدند

انار طلایی بهترین بازیگری به لیلا حاتمی و ناصر هاشمی رسید

انار طلایی بهترین بازیگری به لیلا حاتمی و ناصر هاشمی رسید
با اهدای جوایزی به فیلم‌های «ابد و یک روز»، «بدرود آنالوگ»، «لانتوری»، «اژدها وارد می‌شود»، «من» و «برادرم خسرو»؛ ششمین دوره‌ی جشنواره‌ی فیلم‌های ایرانی استرالیا به کار خود پایان داد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز و به نقل از روابط عمومی جشنواره؛فاطمه معتمدآریا، شهرام مکری و بهروز وثوقی داوران این دوره از جشنواره بودند که وثوقی به دلیل مشغله‌های شخصی نتوانستدر داوری نهایی شرکت کند.بنا به گفته داوران، توجه ویژه‌ی آنها به نسل جدید فیلمسازان جوان و جریان نوی سینمای ایران معطوف بوده است.

بعد از این داوری در ششمین دوره‌ی جشنواره فیلم‌های ایرانی استرالیا؛ انار طلایی بهترین بازیگر زن به لیلا حاتمی برای بازی در یک نقش متفاوت در فیلم «من» و انار طلایی بهترین بازیگر مرد به دلیل ظرافت یک نقش درونی با بازی بدون اغراق به ناصر هاشمی برای فیلم «برادرم خسرو» اهدا شد.

فیلم «بدورد آنالوگ» به کارگردانی هیوا امین‌نژاد برای استفاده درست از موقعیت محلی و کادر بندی‌های خوب به خاطر یک موضوع خاص، انار طلایی بهترین کارگردانی  را به نام خود کرد.

انار طلایی بهترین فیلم به دلیل تکامل استفاده از اجزای مختلف سینمایی در کنار هم به «ابد و یک روز» اهدا شد که پیش از این هم جایزه‌ی «نت پک» را از همین جشنواره دریافت کرده بود.

جایزه‌ی ویژه‌ی هیات داوران به دلیل خلاقیت و نو آورى در خلق اثرى متفاوت و تاثیر‌گذار به فیلم «اژدها وارد می‌شود» تعلق گرفت.

«لانتوری» همدر این دوره از جشنواره به عنوان فیلم منتخب تماشاگران برگزیده شد.

جشنواره‌ی فیلم‌های ایرانی استرالیا از تاریخ 20 اکتبر(29 مهر) تا 20 نوامبر (30 آبان) در شش شهر استرالیا به مدیریت آن دمی گرو و آرمین میلادی برگزار می‌شود.

جشنواره فیلم های ایرانی استرالیا

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *