فیلمسازان ایرانی به استرالیا سفر می‌کنند

آخرین فیلم عباس کیارستمی در جشنواره‌ی ملبورن

آخرین فیلم عباس کیارستمی در جشنواره‌ی ملبورن
سینمای ایران با دو فیلم بلند و دو فیلم کوتاه در شصت‌وششمین جشنواره‌ی فیلم ملبورن شرکت خواهد کرد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، فیلم‌های ۲۴ فریم، لرد، حیوان و اکتسابات انتسابی چهار فیلمی هستند که در جشنواره‌ی فیلم ملبورن استرالیا به نمایش درخواهند آمد.

فیلم «۲۴ فریم» آخرین ساخته‌ی عباس کیارستمی برای اولین بار در جشنواره‌ی کن روی پرده رفت. این فیلم مجموعه‌ای از فیلم‌های کوتاه چهار و نیم دقیقه‌ای با الهام از تصاویر ثابت شامل نقاشی و عکس‌هایی است که کیارستمی آنها را ثبت کرده است.

فیلم دیگری که در این جشنواره شرکت کرده است «لرد» ساخته‌ی محمد رسول‌اف است. این فیلم در هفتادمین جشنواره‌ی فیلم کن جایزه‌ی بهترین فیلم بخش نوعی نگاه را به دست آورد. «لرد» (به معنی ته نشست مایعات) داستان مردی به نام رضا است که برای اداره‌ی مزرعه‌ی خود، در زنجیره‌ی روابط فاسد محلی گرفتار شده است.

دو فیلم کوتاه «حیوان» و «اکتسابات انتسابی» از دیگر آثاری هستند که در جشنواره‌ی ملبورن به نمایش درمی‌آیند. فیلم کوتاه «حیوان» ساخته بهرام و بهمن ارک با شرکت در بخش سینه فونداسیون جشنواره‌ی کن امسال موفق به دریافت جایزه‌ی دوم این بخش شد. «حیوان» درباره مردی است که تلاش می‌کند خود را به آن سوی مرز برساند.

فیلم انیمیشن کوتاه «اکتسابات انتسابی»ساخته‌ی سمانه شجاعی است. داستان فیلم انیمیشن «اکتسابات انتسابی» درباره‌ی پیر پسری است که از وضعیت ظاهری و موروثی خود ناراضی بوده و تصمیم می‌گیرد به زندگی خود خاتمه دهد، اما خودکشی ناموفق او شرایط جدیدی را در زندگی‌اش ایجاد می‌کند. این فیلم یک تجربه‌ی جدید به روایت گروتسک (طنز تلخ) در انیمیشن با تصاویر رئال است.

شصت‌وششمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم ملبورن از تاریخ ۳ تا ۲۰ اوت (۱۱ تا ۲۸مهرماه) در کشور استرالیا برگزار می‌شود.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *