سومین حضور بین‌المللی کاظم مولایی

فیلم «کوپال» به رقابت‌های مجارستان راه یافت

فیلم «کوپال» به رقابت‌های مجارستان راه یافت
فیلم سینمایی «کوپال» به نویسندگی و کارگردانی کاظم ملایی، در سومین حضور جهانی خود در بخش مسابقه‌ چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مجارستان به نمایش درمی‌آید.

فیلم سینمایی «کوپال»، ساخته کاظم ملایی، به عنوان تنها نماینده سینمای ایران در بخش اصلی این جشنواره با دیگر آثار بخش مسابقه رقابت خواهد کرد.

به گزارش فیلم نت نیوز، آثار بخش مسابقه‌ این جشنواره فیلم دختر آپریل محصول مکزیک و برنده جایزه ویژه هیات داوران نوعی نگاه جشنواره کن ۲۰۱۷، زمان‌خوب از کشورآمریکا و نامزد نخل طلای کن امسال و نامزد لوکارنو ۲۰۱۷، کشور صاحب خداوند  محصول انگلستان برگزیده‌ جشنواره‌های برلین و ادینبورگ و بهترین کارگردانی ساندنس ۲۰۱۷، خرس بریگزبی مجصول کشور آمریکا و نامزد دوربین طلایی کن و جایزه بزرگ هیات داوران ساندنس ۲۰۱۷، لیدی مکبث از انگلستان و برگزیده پالم اسپرینگز و جوایز فیپرشی جشنواره‌های سن سباستین و تسالونیکی و منتقدین زوریخ ۲۰۱۶، کولومبوس از کشور آمریکا و نامزد جایزه‌ تماشاگران ساندنس و نامزد ببرطلایی روتردام ۲۰۱۷، بریمستون  نامزد شیر طلایی ونیز ۲۰۱۶،  A CIÁMBRA برگزیده کن ۲۰۱۷، وسترن نامزد نوعی نگاه کن و بهترین فیلم زردآلو طلایی ۲۰۱۷ و چند فیلم دیگر می‌توان اشاره کرد.

فیلم «کوپال» که چندی پیش در سومین جشنواره آمستردام هلند جایزه‌ بهترین فیلم را دریافت کرده بود، شهریورماه امسال همزمان با جشنواره‌ مجارستان در بخش اصلی بیست و دومین جشنواره‌ بین‌المللی اسپلیت کرواسی هم به نمایش درمی‌آید. این فیلم اولین اثر سینمایی کاظم ملایی است که سال گذشته به عنوان نماینده‌ گروه هنر و تجربه در بخش مسابقه‌ سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد واکران سراسری آن نیز آبان‌ماه امسال است.

لوون هفتوان، نازنین فراهانی و پوریا رحیمی‌سام بازیگران اصلی این فیلم هستند و سگی به نام شارون نیز یکی از نقش‌های کلیدی این فیلم را بازی کرده است.

کاظم ملایی علاوه بر کارگردانی، تهیه‌کننده و نویسنده این فیلم را هم به عهده داشته است.

چهاردهمین دوره‌ی این جشنواره از تاریخ ۸ تا ۱۷ سپتامبر (۱۷ تا ۲۶ شهریور ۹۶) در میشکولتس، شهر تاریخی و قدیمی کشور مجارستان برگزار می‌شود.

اسامی کامل فیلم‌های بخش مسابقه در سایت رسمی جشنواره: https://www.cinefest.hu/eng/versenyfilmek_eng.html آمده است.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *