استقبال مخاطبان جشنواره سینماحقیقت از زنان داعشی

«زنانی با گوشواره‌های باروتی» پرمخاطب‌ترین مستند اولین روز جشنواره

«زنانی با گوشواره‌های باروتی» پرمخاطب‌ترین مستند اولین روز جشنواره
مستند «زنانی با گوشواره‌های باروتی» در نخستین نمایش خود در جشنواره سینماحقیقت، مورد استقبال مخاطبان و فیلمسازان مستند قرار گرفت.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، در اولین روز از یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت، مستند بلند زنانی با گوشواره‌های باروتی ساخته رضا فرهمند ساعت 18 در سالن شماره یک پردیس چارسو، به نمایش درآمد.

این فیلم که با موضوع زنان و کودکان آسیب دیده جنگ در عراق به ویژه زنان داعشی اکران شد، توجه بسیاری از مخاطبان را به خود جلب کرد و شلوغ‌ترین اکران را در روز اول به خود اختصاص داد. سالن نمایش این مستند کاملا پر بود و مخاطبان روی پله‌های اطراف سالن و ایستاده این مستند را دنبال کردند.

رضا فرهمند، کارگردان «زنانی با گوشواره های باروتی» نیز در گفت‌وگویی در کاخ جشنواره، با بیان اینکه همیشه سراغ ساخت مستندهایی با محوریت زنان می‌رود، گفت: «در این فیلم ما نمی‌خواستیم وارد زندگی شخصی نور شویم و بیشتر می‌خواستیم زنانی را که به گونه‌ای به داعش متصل بودند معرفی کنیم. زنانی که حتی برخی از آنها از این اتفاق پشیمان نبودند. مستند ما، مستند پرتره نیست. به خاطر همین شما در فیلم، نور را به تنهایی نمی‌بینید.»

او درباره نحوه فیلمبرداری این مستند نیز توضیح داد: «در برخی مناطق ما به شکل دو دوربین کار می‌کردیم. چون جنگ بود و ما در شرایط نامتعادلی قرار داشتیم. نمی‌توانستیم برای گرفتن برخی صحنه‌ها ریسک کنیم و با یک دوربین به سراغ سوژه‌ها برویم.»

گفتنی است مستند «زنانی با گوشواره‌های باروتی» روز پنجشنبه 23 آذرماه هم از ساعت ۲۱:۱۵ دقیقه در سالن شماره پنج، برای علاقه‌مندان اکران می‌شود. در حال حاضر یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت  با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در پردیس سینمایی چارسو شهر تهران برگزار می‌شود.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *