استقبال سینماگران زن از جشنواره‌ای نوپا

۱۸۰ فیلمساز زن در ششمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم شهر

۱۸۰ فیلمساز زن در ششمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم شهر
در ششمین جشنواره‌ی فیلم شهر بیش از ١٨٠ فیلمساز زن در بخش ملی حضور دارند و ۱۵ درصد از متقاضیان این رویداد هنری را تشکیل می‌دهند.

پوران درخشنده، نرگس آبیار، منیر قیدی و پگاه آهنگرانی از جمله فیلم‌سازانی هستند که در ششمین جشنواره‌ی فیلم شهر شرکت کرده‌اند. از بین بیش از ۱۶۰۰ اثر رسیده به دبیرخانه‌ی جشنواره‌ی فیلم شهر در بخش ملی، حضور زنان فیلمساز رشد قابل توجهی داشته است و مجموع ۱۵ درصد از متقاضیان را به خود اختصاص می‌دهد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، در ششمین جشنواره‌ی فیلم شهر بیش از ۱۸۰ فیلمساز زن متقاضی حضور در بخش‌های سینمایی بلند، بلند داستانی، مستند بلند، مستند کوتاه و نیمه بلند، داستانی نیمه بلند و کوتاه، پویانمایی و محله هستند.

در بین بخش‌های مختلف، بخش داستانی نیمه بلند و کوتاه با حضور ۴۹ فیلمساز در صدر قرار دارد و دو بخش پویانمایی و محله نیز هر کدام شاهد حضور ۳۹ فیلمساز است. بخش مستند کوتاه و نیمه بلند با حضور ۳۶ فیلمساز، بخش سینمای بلند ۱۰ فیلمساز  و بخش بلند داستانی و مستند بلند نیز هر کدام شاهد حضور ٧ فیلمساز زن هستند.

پوران درخشنده با «زیر سقف دودی»، نرگس آبیار با «نفس»، تینا پاکروان با «نیمه شب اتفاق افتاد»، نگار آذربایجانی با «فصل نرگس»، منیر قیدی با «ویلایی‌ها»، مرجان اشرفی‌زاده با «آبجی»، سهیلا گلستانی با «دو»، رقیه توکلی با «مادری»، غزاله سلطانی با «پرسه در حوالی شهر»، بهنوش صادقی با «خانه دیگری»، فاطمه ثقفی با «بیوگرافی» و پگاه آهنگرانی با مستند «مردان ارباب جمشید» از جمله فیلمسازان حاضر در ششمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم شهر هستند.

ششمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم شهر به دبیری سید علی احمدی از ۹ تا ۱۴ مردادماه جاری در پردیس سینمایی ملت برگزار خواهد شد.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *