داوودی در گفتگو با فیلم نت نیوز:

فیلمساز خوب فیلمساز مرده است / کیارستمی در مقابل دیدن نشدن صبر کرد

فیلمساز خوب فیلمساز مرده است / کیارستمی در مقابل دیدن نشدن صبر کرد
کارگردان فیلم «مرد بارانی» گفت: بارها شنیده بودم که کیارستمی گفته بود حاضر است حتی اکران محدود داشته باشد تا با مخاطب کشورش ارتباط برقرار کند.

ابوالحسن داوودی کارگر دان فیلم  «مرد بارانی» در گفتگو با فیلم نت نیوز، با اشاره به شخصیت عباس کیارستمی گفت: کیارستمی شاخصه ی سینمای ایران بود و هیچ وقت در هیچ شرایطی قدرش را ندانستند، چراکه همیشه فیلمساز خوب فیلمساز مرده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مرحوم کیارستمی در جمع های خصوصی از عدم اکران شدن فیلم هایش گلایه می کرد؟ گفت: من هم فیلمهایی را در سینمای ایران دارم که هنور نمایش داده نشده، ولی من از کیارستمی یاد گرفتم که چقدر می شود صبر کرد در مقابل دیده نشدن و وقتی ما فیلمی میسازیم همیشه دوست داریم رودرویی با تماشاگر ایجاد شود، البته کشورهای دیگر قدر او را بیشتر دانستند.

این کارگردان با بیان اینکه با وجود همه افتخارات بین المللی بعد از مدتی تمام تلاش یک کارگردان این است که با مردم خودش ارتباط برقرار کند، گفت: من این نقل قول را بارها شنیدم که کیارستمی حاضر بود هر نوع اکرانی حتی اکران محدود را داشته باشد تا با مردم خودش ارتباط بر قرار کند و شاید این مهمتر از ارتباط با دیگر کشور ها و دریافت جوایز است.

داوودی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه عدم اکران فیلم ها به خاطر شرایط سینمای ما است یا خاص بودن فیلم های مرحوم کیارستمی؟ گفت: به خاطر شرایط سینمای ما و نوع نگاه به سینما و عدم امنیت اینگونه فیلمسازان است، و فیلم ساز نمی تواند جایگاه خودش را در سینما پیدا کند.

وی افزود: کیارستمی آدمی مرکب بود یعنی شاعر، نویسنده، گرافیست و و گارگردان بود و واقعا این خوب نیست که وقتی فردی فوت میکند بخواهیم در مورد او حرف بزنیم ومرثیه سرایی کنیم.

 

 

 

 

 

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *