شهرام قائدی در گفتگو با فیلم نت نیوز:

فیلمسازان کودک به دنبال کپی کاری از سینمای درام رفته اند / ژانر کودک مظلوم است + فیلم

فیلمسازان کودک به دنبال کپی کاری از سینمای درام رفته اند / ژانر کودک مظلوم است + فیلم
بازیگر فیلم طنز و جدی سینما و تلویزیون با گلایه از عدم کمک ارگانهای مسئول در حوزه سینمای کودک گفت: متاسفانه کارگردان هایی که ژانر کودک کار می کردند هم و به سمت کپی کاری از سینمای درام رفته اند و این روزها شرایط ژانر کودک خوب نیست و با زحمت این ژانر را زنده نگه می داریم.

شهرام قائدی بازیگر سینما و تلویزیون که سالهای بسیاری در ژانر کودک و طنز کار کرده است، در گفتگو با فیلم نت نیوز، در پاسخ به این سوال که آیا فیلم های کودک و نوجوانی که در چند سال اخیر ساخته شده توانسته پاسخگوی نیاز این قشر باشد؟ گفت: در سینمای درام شرایطی پیش آمده که اگر کسی جایزه ای بگیرد همه به سمت کپی آن اثر می روند و تلاش می کنند همان شکل فیلم بسازند و سینمای کودک و نوجوان خالی از فیلم ساز است و حتی کارگردانی که قبلا کار کودک و نوجوان می ساخته مشغول کپی کردن است.

وی با اشاره به فیلم موزیکال  «دزد و پری» به کارگردانی حسین قنائت گفت: ژانر کودک و نوجوان خیلی مظلوم است، من به کارگردان فیلم «دزد و پری» خیلی احترام می گذارم به دلیل اینکه از زمانی که وارد این عرصه شده با تمام سختی ها و شرایط بدی کار فقط پای ژانر کودک و نوجوان ایستاده است.

بازیگر فیلم های طنز و کودک و نوجوان با بیان اینکه تصور می کنیم در کشوری غریب دست و پا می زنیم تا ژانری را زنده نگه داریم، گفت: برای فیلم های کودک و نواجوان با خون دل بودجه تهیه می شود و خود سازمان و ارگانی که باید بودجه بدهد و از تولید ملی حمایت کند می گوید به من مربوط نیست، همه می گویند به من ربطی ندارد و کارگردان و تهیه کننده باید با مشقت تمام پول تهیه کنند و حتی از بازیگران و عوامل بخواهد که یا پول نگیرند و یا نصف قیمت کار کنند و روزی 17 ساعت کار کنند که این موضوع کیفیت فیلم را پایین می آورد.

قائدی ادامه داد: همه ما بچه بودیم و نیازهایی داشتیم، ولی بزرگ شدیم و دغدغه و نیازهای کودکان را فراموش کردیم و شرایط در این ژانر خوب نیست.

وی با گلایه از عدم درج سن تماشای برخی فیلمها برای انتخاب راحت تر از سوی خانواده ها گفت: بارها شده که دخترم را در حین تماشای برخی فیلم برای ندیدن سکانس های نامناسب سنش به بیرون سالن فرستاده ام تا خوراکی بخرد و وقتی به دنبال یک فیلم خوب می گردم می بینم که فیلمی که دوست داشته باشد و به باعث شود به سمت ماهواره و فیلم های خارجی نرود وجود ندارد.

 

 

 

 

 

 

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *