« فصل فراموشی فریبا »جایزه بهترین فیلم بلند سینمایی را دریافت کرد

« فصل فراموشی فریبا »جایزه بهترین فیلم بلند سینمایی را دریافت کرد
هر ساله در روزهاي سي و يکم مارس تا سوم آوريل جشنواره بين المللي فيلم هاي مستقل جهان در شهر آتلانتيک امريکا برگزار مي شود.

به گزارش فیلم نت نیوز، برگزارکنندگان جشنواره برای ادای احترام به میراث نیوجرسی به عنوان زادگاه صنعت فیلمسازی در آمریکا در پارک بزرگ شهر همانجایی که ادیسون اولین دوربین و پروژکتور سینمایی را اختراع کرده جشنواره ای با نام «گاردن استیت» که اشاره ای به همان مکان تولد سینما است برگزار می‌کنند که در اختتامیه جشنواره صاحب‌نظران و پیشکسوتان سینما در آن مکان که اکنون استودیوهای بزرگ سینمای آمریکا در آن قرار دارد در زادگاه سینما حضور می‌یابند.

در جشنواره امسال در بخش مسابقه فیلم های بلند سینمایی «فصل فراموشی فریبا» به کارگردانی و تهیه کنندگی عباس رافعی از جمهوری اسلامی ایران با فیلم هایی از آمریکا، روسیه، آلمان، آرژانتین، فرانسه رقابت می‌کرد که فیلم «فصل فراموشی فریبا» جایزه بهترین فیلم سینمایی سال 2016 را برای سینمای ایران به ارمغان آورد.

این فیلم در فروردین امسال دو جایزه معتبر بهترین فیلم و بهترین بازیگر زن را از جشنواره کویینز نیویورک و جایزه بهترین فیلم سینمایی را از جشنواره فیلم های مستقل (ARFF ) برلین آلمان دریافت کرد و هم اکنون در جشنواره بین المللی تیبرون آمریکا در بخش مسابقه حضور دارد.

پخش بین المللی فیلم در موسسه «فیلمنگاران» انجام می‌گیرد.

عباس رافعی درباره این جایزه و حضورهای بین المللی فیلم «فصل فراموشی فریبا» گفت: همانطور که قبلا نیز گفته ام هدف من از حضور در جشنواره های بین الملل شناسایی فیلم و یافتن راهی برای اکران عمومی فیلم های ایرانی در خارج و کمک به رونق اقتصادی سینما است نه دریافت جایزه و مجسمه و گواهینامه.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *