در سینمای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

فصل جدید «پاتوق فیلم کوتاه» 31 اردیبهشت‌ماه‌ آغاز می‌شود

فصل جدید «پاتوق فیلم کوتاه» 31 اردیبهشت‌ماه‌ آغاز می‌شود
دوره جدید پاتوق فیلم کوتاه «سینما آینده» دوشنبه 31 اردیبهشت در سینمای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغاز می‌شود.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، ششمین فصل پاتوق فیلم کوتاه – سینما آینده ، از روز دوشنبه 31 اردیبهشت‌ماه سال جاری، اکران فیلم‌های کوتاه را به صورت هفتگی آغاز می‌کند.

در این برنامه که توسط انجمن سینمای جوانان و با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و انجمن فیلم کوتاه ایران برگزار می‌شود، طی ۱۳ هفته فیلم‌های کوتاه برگزیده ایران و جهان همراه با برگزاری جلسات نقد و بررسی و با حضور اساتید و فیلم‌سازان فیلم کوتاه، به نمایش درخواهند آمد.

در اولین جلسه این پاتوق فیلم‌های «مسکوت» ساخته محمد ثریا، «مارلون» به کارگردانی درناز حاجیها، «ناگهان» ساخته حمید نجفی‌‌راد، «کل به جزء» به کارگردانی وحید حسینی‌نامی و «انیمیشن خبری» ساخته دوناتو سانسونه از کشور فرانسه نمایش داده می‌شود.

فصل ششم پاتوق فیلم کوتاه، محفلی برای هنرمندان و دوست‌داران این عرصه هنری، دوشنبه‌های هر هفته ساعت ۱۸ در سالن سینمای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به نشانی: تهران، خیابان خالداسلامبولی(وزرا)، نبش خیابان چهارم برگزار خواهد شد.

پاتوق فیلم کوتاه تهران با نام سینما آینده برای نخستین باربعد از نزدیک به یک دهه به صورت منظم و هفتگی از سال ۱۳۹۴ در پردیس سینمای چارسو واقع در تهران – ضلع جنوب شرقی تقاطع خیابان جمهوری اسلامی و حافظ  از ساعت  ۱۸ روزهای دوشنبه  میزبان مخاطبان خود بود.

«سینما آینده» پاتوقی برای نمایش فیلم‌های کوتاه است و تجربه نشان داده که نمایش فیلم های کوتاه به شکل محفلی بهتر جواب می‌دهد و در همین راستا انجمن سینمای جوانان ایران این پاتوق را راه‌اندازی کرد. پیش از این در دهه ۷۰ رویداد مشابهی در سینما فلسطین با عنوان «سینما آینده» رخ داده بود و اقدام کنونی به نوعی یادآوری خاطرات آن دوره است.

برنامه نمایش فیلم‌ها در پاتوق «سینما آینده» تنها به فیلم‌های انجمن سینمای جوانان اختصاص ندارد و از فیلم‌های کوتاهِ موفق بیرون از انجمن نیز بهره‌گیری می‌شود.

تا کنون چهل برنامه از مجموعه برنامه‌های پاتوق فیلم کوتاه در پنج فصل برگزار شده و فصل پنجم پاتوق فیلم کوتاه با ۱۲ هفته طولانی‌ترین فصل این رویداد هنری بوده است.

همچنین نمایش آثار شاخص و مطرح سال‌های گذشته از کارگردانان به‌نام عرصه فیلم کوتاه در ایران، با رویکرد مرور و نگاهی دوباره به این فیلم‌های کوتاه، از دیگر ویژگی‌های فصل پیشین این پاتوق است.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *