مسعود و کمال علیه هم/

فراستی پاسخ صحبت های کمال تبریزی در برنامه 35 را داد

مسعود فراستی منتقد برنامه سینمایی هفت در تازه ترین اظهار نظرش در مورد کمال تبریزی پاسخ صحبت های این کارگردان در برنامه 35 را داد.

به گزارش خبرنگار فیلم نت نیوز،مسعود فراستی منتقد برنامه هفت شبکه 3 که در برنامه اخیر هفت در نقد فیلم «دونده زمین» حرف های تندی را علیه فیلم کمال تبریزی بیان کرده بود در واکنش به حرف های کمال تبریزی در برنامه 35 فیلم نت (اینجا ببینید) گفت: من برعکس آقای تبریزی به خودشان توهین نکردم. اثرشان را نقد کردم. ایشان به من توهین می‌کنند، من به عنوان منتقد جواب توهین شخصیِ هیچکس را نمی‌دهم، در شأن من نیست.

وی افزود: من به شدت، هم در برنامه، هم در مصاحبه‌ها، تأکید کردم که دیاثت فرهنگی، هنری مصداقش این فیلم است، ایشان دوست دارند این را به خودشان بگیرند. این مشکل خودشان است و اتفاقاً این «دوست داشتن» جای تحلیل دارد.

منتقد برنامه هفت گفت: رئیس شبکه 3 با قدرت و متانت جواب داد. پیشنهادشان برای مناظره هم خوب است، ولی آقای تبریزی و فیلمسازانی از این دست، از آنجایی که از اثرشان مطمئن نیستند جلوی منتقد نمی‌نشینند و به جای دفاع از اثر شلوغ‌کاری و مظلوم‌نمایی می‌کنند.

فراستی: تمام این به اصطلاح منتقدهایی هم که بیشتر روابط عمومی فیلم‌ها هستند، مرد بحث و مناظره نیستند. برای همین هم شلاق را بر می‌دارند. متأسفم برای این به اصطلاح منتقدان که منتقد نیستند و برای این تیپ فیلم‌سازها که دیگر باید گفت فیلمساز هم نیستند. مسأله این دوستان بیشتر مالی و اقتصادی است تا فرهنگی.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *