برگزاری جشنواره‌ای با حمایت سازمان دامپزشکی

فراخوان جشنواره فیلم و عکس «بیطار» منتشر شد

فراخوان جشنواره فیلم و عکس «بیطار» منتشر شد
فراخوان شرکت در جشنواره فیلم و عکس «بیطار» به دبیری ناصر باکیده اعلام شد. این جشنواره از 14 تا 17 مهر با محوریت دامپزشکی برگزار می‌شود.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، سازمان دامپزشکی کشور با همکاری سازمان صدا و سیما و سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و ابلاغ سیاست‌های کلی مبتنی بر تبیین مولفه‌های اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال در دامپزشکی به منظور تشویق و ترغیب هنرمندان و پرداختن به نقش آن در زندگی فردی و اجتماعی، فرهنگ‌سازی مصرف بهینه، ارتقای سطح بینش و نگرش جامعه نسبت به ارزش مادی و معنوی و دستیابی به آثار فاخر تصویری در این زمینه، همچنین تبدیل ایران به پایگاه  اصلی در حوزه‌های علمی، تخصصی، فرهنگی و سینمایی مرتبط با حوزه دامپزشکی در جهان، نخستین جشنواره تخصصی فیلم وعکس «بیطار» را برگزار می‌کند.

معرفی توانمندی‌ها و دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران در بخش‌های مختلف علمی، فنی، تخصصی، فرهنگی و سینمایی مرتبط با حوزه دامپزشکی در کشور، فرهنگ‌سازی و ترویج جایگاه و ارزش مادی و معنوی در حوزه دامپزشکی به ویژه نقش سلامت در جامعه، کمک به تولید محتوا و توسعه آن در قالب حمایت از محصولات فرهنگی به ویژه تولید فیلم و عکس با موضوع دامپزشکی، تبادل و تعامل میان سینماگران، صاحبنظران، متخصصان و مخاطبان به منظور دستیابی به گسترش فرهنگ بهره‌وری از دستاوردهای دامپزشکی، زمینه سازی و کمک به انتشار و پخش فیلم، عکس، فیلمنامه و مقالات مرتبط با وظایف و اهداف سازمان دامپزشکی کشور در سطح رسانه‌های داخلی و خارجی، شناسایی استعدادها و قدردانی از برترین پدیدآورندگان، افزایش سطح آگاهی جامعه نسبت به اهمیت و تأثیرگذاری دام و فرآورده‌های دامی در ارتقای سطح سلامت عمومی، شناخت، معرفی و نظارت بهداشتی دامپزشکی بر فرآیند تهیه و تولید مواد غذایی از پرورش دام تا فرآوری توزیع و عرضه مواد غذایی با منشا دامی، معرفی چهره‌های موفق و توانمند در زمینه فعالیت‌های مربوط به دامپزشکی و تشویق موسسات و نهادهای دولتی و خصوصی حوزه دامپزشکی در کشور از اهداف جشنواره به شمار می‌رود.

رویکردهای جشنواره با موضوعات، درمان و واکسیناسیون حیوانات، بازرسی بهداشتی دامپزشکی، مقابله با بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان، قرنطینه دامپزشکی، سختی کار دامپزشکی، بهداشت و رفاه حیوان و ارتباط انسان و حیوان و پرستاری دامپزشکی تبیین شده است.

بخش‌های نخستین جشنواره‌ی فیلم و عکس «بیطار» را مسابقه فیلم کوتاه و مسابقه عکس تشکیل می‌دهد. فیلم‌ها در قالب مستند، داستانی، پویانمایی و با حداکثر زمان ۴۵ دقیقه خواهد بود و مسابقه عکس در بخش‌های تک عکس و مجموعه عکس برگزار خواهد شد. بخش ویژه مسابقه هم از دو بخش تشکیل شده است. بخش ویژه غیرحرفه ای که به آثار غیرحرفه‌ای، عکس‌ها و فیلم‌هایی که از طریق تلفن‌های همراه یا دوربین‌های غیرحرفه‌ای با موضوع دامپزشکی ثبت و ضبط شده اختصاص دارد و حداکثر زمان فیلم‌ها ۵ دقیقه است. بخش ویژه سازمان دامپزشکی هم به ارزیابی و داوری جشنواره از مجموعه فیلم‌های تولیدی که در سازمان دامپزشکی و در سطح کشور تهیه و تولید شده اختصاص دارد.

همچنین براساس فراخوان جشنواره بخش جنبی شامل  نمایش‌ها (نمایش آثار از یک فیلمساز و یا یک کشور و یا مجموعه‌هایی از فیلم‌ها، عکس‌ها و یا هر بسته نمایشی دیگر مرتبط با اهداف جشنواره)، نشست‌ها (مجموعه‌ای از برگزاری تورها و بازدیدهای هنرمندان از  مراکز و بخش‌های تخصصی دامپزشکی، سخنرانی‌ها، میزگردها، کارگاه‌های سینمایی و پژوهشی مرتبط با اهداف جشنواره)، نکوداشت و بزرگداشت (قدردانی از فعالان، پیشکسوتان و درگذشتگان مرتبط با اهداف جشنواره)، نمایش آثار بین الملل (نمایش فیلم های کوتاه خارجی به منظور شناخت، تعامل و ایجاد ارتباط نسبت به این آثار از سوی هنرمندان و دامپزشکان کشور) و سایر (برگزاری نمایشگاه عکس، برگزاری همزمان جشنواره در مراکز سازمان دامپزشکی، دانشکده‌های دامپزشکی و مراکز فرهنگی، هنری کشور و مراسم افتتاحیه و اختتامیه جشنواره) در نظر گرفته شده است.

به برگزیدگان بخش‌های رقابتی این جشنواره تندیس، لوح افتخار و جایزه‌ی نقدی اهدا خواهد شد.

مقررات و فرم‎های ثبت‎‌نام نخستین جشنواره فیلم و عکس بیطار در سایت جشنواره قابل دسترسی است.

آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره ۱۰ شهریور ۱۳۹۶ در نظر گرفته شده است.

نخستین جشنواره فیلم و عکس «بیطار» از ۱۴ تا ۱۷ مهر به دبیری ناصر باکیده از سوی سازمان دامپزشکی کشور در تهران برگزار خواهد شد.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *