نمایش دومین فیلم بهرام بیضایی در خانه‌ی هنرمندان

«غریبه و مه» روی پرده‌ی سینما‌تک می‌رود

«غریبه و مه» روی پرده‌ی سینما‌تک می‌رود
«غریبه و مه» دومین فیلم بلند سینمایی بهرام بیضایی، ۴ دهه بعد از ساخت روی پرده‌ی سینماتک خانه هنرمندان می‌رود و نقد و بررسی می‌شود.

به گزارش فیلم‌نت نیوز؛ فیلم غریبه و مه به کارگردانی و نویسندگی بهرام بیضایی روز دوشنبه (۲۱ فروردین) در سینماتک خانه هنرمندان نمایش داده خواهد شد و پس از نمایش فیلم، نشست نقد و بررسی  با حضور جابر قاسمعلی و کیوان کثیریان برگزار می‌شود.

غریبه و مه دومین ساخته‌ی بهرام بیضایی است که سال ۵۳ ساخته شد و بیضایی علاوه بر نویسندگی و کارگردانی فیلم، تدوین و موسیقی فیلم هم توسط بهرام بیضایی انجام شد. واروژ کریم‌مسیحی در  در دومین ساخته‌ی بیضایی به عنوان دستیار کارگردا حضور داشت. تجربه‌ای که از فیلم رگبار شروع شده بود و در فیلم‌های بعدی بیضایی هم ادامه پیدا کرد.

  پروانه معصومی در نقش رعنا و و زنده‌یاد خسرو شجاع‌زاده د رنقش آیت؛ نقش‌های اصلی غریبه و مه را بازی می‌کردند. پروانه معصومی پیش از غریبه و مه در فیلم رگبار هم با بهرام بیضایی همکاری کرده بود و بازی‌اش به شدت مورد توجه قرار گرفت.

بیضایی برای غریبه و مه حایزه ویژه‌ی جشنواره‌ی قاهره را دریافت کرد.

قصه فیلم در در یک آبادی پرت‌افتاده کنار دریای خزر اتفاق می‌افتد.  اهالی قایقی می‌بینند که به سوی ساحل پیش می‌آید. قایق را از آب می‌گیرند و در آن مردی زخم‌خورده می‌یابند که نامش آیت است و نمی‌داند چه بر سرش آمده. تنها به یاد می‌آورد که کسانی بر سرش ریخته بوده‌اند و او توانسته بگریزد ….

 

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *