عکس‌های عباس کیارستمی در نمایشگاه چهار فصل

عکس‌های عباس کیارستمی در نمایشگاه چهار فصل
عباس کیارستمی فیلمساز و عکاس برجسته ایرانی، منتخبی از ۳۰ سال عکاسی خود را با عنوان " چهار فصل "در گالری بوم در تهران به نمایش گذاشته است.

به گزارش فیلم نت نیوز، در نمایشگاه چهار فصل، ۲۹ عکس در ابعاد بزرگ از شش مجموعه عکس با عنوان های سفید برفی، راه ها، مهتاب، درها و یادها، دیوار و پنجره رو به حیات در معرض دید عموم قرار گرفته است.همچنین یک ویدئو آرت چهار دقیقه ای با نام “اسب ها” نیز در این نمایشگاه پخش می شود.

علیرضا سمیع‌آذر، مدیر سابق موزه هنرهای معاصر و منتقد، در بخشی از متن کاتالوگ این نمایشگاه نوشته است: “این مجموعه محصول بیش از ٣٠ سال تلاش ارزشمند و ماندگار هنرمند برای خلق اشاره و معنا در تصاویری از بستر جاری زندگی است. مشاهده این آثار فرصت کم‌نظیری است برای آشنایی با تفکر هنری کیارستمی و واژگان بصری او که در آثار مختلف وی به تنوع “چهار فصل” تبلور یافته است، رهیافت هنری کیارستمی انتزاعی کردن پدیدارهای طبیعت و جهان پیرامونی و در واقع نوعی آشنایی زدایی از آنهاست، به طوری که مخاطب خیلی زود در می یابد که مضمون اصلی هنر او نه جلوه ظاهری و زیباشناختی برف، باران، راه، در و دیوار، بلکه مفاهیمی ذهنی در ورای آنهاست.

abbas-kiarostami1 abbas-kiarostami2 abbas-kiarostami3 abbas-kiarostami4 abbas-kiarostami5

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0
برچسب ها

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *