عدم تمایل بهرام بیضایی به بازگشت به ایران

عدم تمایل بهرام بیضایی به بازگشت به ایران
مصاحبه ای با ابوالحسن داوودی را که درباره ی بازگشت بهرام بیضایی به کشور انجام شده است، می توانید در این مطلب بخوانید.

به گزارش فیلم نت و به نقل از سایت سینما سینما، ابولحسن داوودی از کارگردانان کشورمان که چندی قبل سفری به آمریکا داشته است، دیداری هم با بهرام بیضایی،کارگردان کهنه کار کشورمان داشت و در مورد این دیدار چنین گفت :  من در مسافرتی که چند وقت پیش داشتم ملاقاتی هم با آقای بیضایی داشتم و مفصل با هم صحبت کردیم. با صحبت‌هایی که داشتیم به این نتیجه رسیدم که به نظر می رسد آقای بیضایی تمایل چندانی به برگشتن به ایران داشته باشد و ترجیح می دهد همچنان در فضای دانشگاهی حضور داشته باشد. احساس من این است که آقای بیضایی این احساس را دارد که حضورش در فضای دانشگاهی مطلوب‌تر است. البته پیش از این اینکه نظر من درباره بازگشت آقای بیضایی به ایران اهمیت داشته باشد باید ببینیم که خود آقای بیضایی چه می خواهد.

داوودی صحبتهایش در این مورد را اینگونه ادامه داد : احساس من این است که از این فضای دانشگاهی راضی تر است. من و همسرم خانم منصوری در صحبتهایی که با آقای بیضایی داشتیم با ایشان خیلی بحث کردیم و آقای بیضایی همچنان معتقد بود که هنوز فضا برای فعالیت او مناسب نیست .

آخرین فیلمی که بیضایی ساخت، نامش ” وقتی همه خوابیم” بود که واکنشهای متفاوتی در مورد این اثر وجود داشت و مدتی بعد بیضایی به همراه خانواده اش به آمریکا مهاجرت کرد.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *