شهرام مکری از برگذاری جشنواره ابراز رضایت کرد

مکری: خصوصی سازی بهترین مسیر است

مکری: خصوصی سازی بهترین مسیر است
شهرام مکری کارگردان «ماهی و گربه» معتقد است برای قرار گرفتن در رده بندی‌های بین المللی و کسب درجه، لازم است جشنواره دبیرخانه خصوصی داشته باشد و هزینه‌های خود را از طریق اسپانسر تامین کند.

به گزارش فیلم نت نیوز ، شهرام مکری ضمن ابراز رضایت از نحوه برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر گفت: «به گمان من جشنواره در مسیری درست و به سمت الگوهایی مشخص و استاندارد گام برمی دارد که بر روی آن تحقیق صورت گرفته است.  بدون شک کمبودهایی نیز وجود دارد، اما جشنواره جهانی فیلم فجر به شکل فعلی آن یک جشنواره جوان است  که دومین دوره خود را از سر می گذراند و از این منظر اتفاق درستی در حال رخ دادن است.»

او افزود: «مهمترین کاری که در فستیوال باید اتفاق بیفتد، به نظر من رفتن به سمت خصوصی سازی جشنواره است. برای قرار گرفتن در رده بندی های بین المللی و کسب درجه، لازم است جشنواره دبیرخانه خصوصی داشته باشد و هزینه های خود را از طریق اسپانسر تامین کند. جشنواره هرچقدر بتواند خود را از دولت جدا کند، مسیر درست تری را طی خواهد کرد. ولی در مجموع به لحاظ ساختار و شکل و آن چیزی که از برگزاری جشنواره می بینیم، همه چیز درست پیش می رود.»

مکری در خصوص وضعیت جشنواره جهانی فیلم فجر در مقایسه با دیگر جشنواره های بین المللی گفت: «برخی از اظهارنظرها درباره جشنواره فجر شاید بدلیل این باشد که افراد در موقعیت جشنواره های دیگر قرار نداشته اند. مثلا می گویند چرا جشنواره در جایی برگزار می شود که طبقات پایین آن بازار موبایل است. در حالی که فستیوال فیلم پوسان به عنوان یکی از مهم ترین فستیوال های آسیا، دقیقا در چنین شرایطی و در مجتمع های مشابه چارسو برگزار می شود. برای چنین اظهارنظرهایی شاید لازم باشد افراد تحقیق بیشتری داشته باشند. در نهایت اینکه جشنواره فجر به سمت استاندارد شدن پیش می رود و اگر دیپلماسی فرهنگی را ارائه تصویری از جامعه به دیگر کشورهای جهان بدانیم، این اتفاق در جشنواره جهانی فیلم فجر در حال رخ دادن است.»

سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر، ۸-۱ اردیبهشت ۱۳۹۶(۲۱ تا ۲۸ آوریل ۲۰۱۷) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می شود.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *