شریفی نیا از تهیه کنندگی «و حتی یک کلمه هم نگفت» انصراف داد

شریفی نیا از تهیه کنندگی «و حتی یک کلمه هم نگفت» انصراف داد
علی ژکان با اعلام اینکه محمدرضا شریفی نیا از تهیه کنندگی «و حتی یک کلمه هم نگفت» انصراف داده است از آخرین وضعیت این پروژه سینمایی صحبت کرد.

به گزارش فیلم نت نیوز، کارگردان فیلم سینمایی «و حتی یک کلمه هم نگفت» در رابطه با آخرین وضعیت ساخت این اثر سینمایی  گفت: متاسفانه تولید این اثر سینمایی با وقفه مواجه شده است که علت اصلی آن هم به کناره گیری محمدرضا شریفی نیا از سمت تهیه کنندگی این اثر مربوط می شود.

وی در ادامه اضافه کرد: در حال حاضر مشغول صحبت با دوستان دیگر برای تهیه کنندگی این اثر سینمایی هستیم که بزودی نتیجه آن را در رسانه ها اعلام خواهیم کرد.

محمدرضا شریفی نیا در حال حاضر به عنوان مجری طرح و یکی از بازیگران فیلم سینمایی «نیمکت» فلورا سام انجام فعالیت می کند.

 فیلم‌نامه این فیلم با الهام از داستان معروف «و حتی یک کلمه هم نگفت» اثر نویسنده شهیر آلمانی هاینریش بل نوشته شده است. این کتاب روایتگر داستان خانواده‌ای است که جنگ جهانی زندگی آن‌ها را به بدبختی و فلاکت کشانده؛ آنقدر که پدر خانواده با وجود داشتن سه فرزند، همسر و خانواده‌اش را به دلیل مشکلات شدید روحی و ملی رها می‌کند و حتی در اعتقادات و طرز تفکر او تفاوت‌های عمیق و مخربی ایجاد می‌شود.

بر پایه این خبر،«و حتی یک کلمه هم نگفت» تنها اقتباسی از روح و فکر قصه است، در این‌باره گفته بود: «وقتی یک فکر و ایده قرار است ایرانیزه شود باید متناسب با شرایط خود ما تنظیم شود. به همین دلیل هم داستان فیلم در یک نوع شرایط خاص فرهنگی و اقتصادی و در جامعه امروز ایران می‌گذرد و برخلاف داستان اصلی ربطی به جنگ نخواهد داشت».

ژکان با این‌که قریب به چهل سال است از آغاز فعالیتش در سینما می گذرد، تا امروز تنها پنج فیلم ساخته است و پس از پنچ سال دوری از سینما درصدد ساخت ششمین اثر سینمایی خود است

منبع : برنا

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *