با نگاهی به زندگی زن شالیکار فعال محیط زیست

مستند «شاعران زندگی» روی پرده هنر و تجربه

مستند «شاعران زندگی» روی پرده هنر و تجربه
مستند دیگری از مجموعه‌ی کارستان با نام «شاعران زندگی» به زودی در سینماها اکران می‌شود.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، اکران فیلم مستند شاعران زندگی به کارگردانی شیرین برق‌نورد و تهیه‌کنندگی مجتبی میرتهماسب از چهارم تیرماه در گروه سینمایی هنر و تجربه آغاز می‌شود.

این مستند که روایتی شاعرانه از زندگی، کار و دغدغه‌های شیرین پارسی، شالی‌کار، فعال محیط‌ زیست و فعال اجتماعی در حوزه‌ی زنان است، خردادماه در اولین حضور بین‌المللی خود در بخش مسابقه‌ی جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم سبز سئول که بزرگ‌ترین جشنواره‌ی فیلم‌های محیط‌ زیستی در آسیاست به نمایش درآمد و جایزه‌ی ویژه هیات‌داوران را دریافت کرد.

همچنین رخشان بنی‌اعتماد مشاور هنری این پروژه است.

شیرین برق‌نورد تاکنون چندین فیلم‌ کوتاه داستانی از جمله کسوف و صبح‌به‌خیر مونالیزا و نیز چندین فیلم‌ مستند از جمله ۲۱ روز و من،حرفه: مستندساز و صحنه‌هایی از یک طلاق را کارگردانی کرده‌است. برق‌نورد همچنین تدوین چندین فیلم مستند از جمله آی آدم‌ها به کارگردانی رخشان بنی‌اعتماد و جشن تکلیف به کارگردانی فیروزه خسروانی را در کارنامه کاری خود دارد.

برق‌نورد در یادداشتی درباره‌ی این مستند می‌نویسد: «شیرین پارسی با روحیه‌ای مقاوم، تلاش‌گر، مصمم و خستگی‌ناپذیر، نگاهی عاشقانه و عمیق به زندگی و ابعاد مختلف آن دارد. او برای زندگی ارزشی بسیار والا قائل است و به انسان و تاثیرگذاری او بر محیط پیرامون‌‌اش بسیار اعتقاد دارد. از همین روست که زندگی‌ای کاملا متفاوت برای خود رقم زده است. زندگی‌ای که از او شخصیتی جذاب و تاثیرگذار به وجود آورده و در زمانه‌ای که هجمه‌ی فراز و نشیب‌های اجتماعی و اقتصادی منجر به ناامیدی و یاس در جامعه گشته است، او نویدگر استقامت انسان با اتکا به بینش و درک متفاوت از زندگی و رویدادهای آن است.»

 

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *