بعد از دو بار معرفی به اسکار

رقابت «سکوت» برای کسب جایزه سزار فرانسه

رقابت «سکوت» برای کسب جایزه سزار فرانسه
فیلم کوتاه «سکوت» به کارگردانی علی عسگری و فرنوش صمدی در بین ۲۴ فیلم کوتاه مرحله نیمه نهایی جوایز آکادمی سراز فرانسه قرار گرفت.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، فیلم کوتاه سکوت به کارگردانی علی عسگری و فرنوش صمدی که با کسب جوایز جشنواره «همپتونز» آمریکا و «لیدز» انگلستان دو بار معرفی به آکادمی اسکار را در کارنامه خود دارد و شانس حضور در اسکار ۲۰۱۸ را خواهد داشت، وارد فهرست نیمه نهایی جشنواره آکادمی سزار؛ جوایز سینمایی فرانسه شد.

این فیلم کوتاه در کنار ۲۳ فیلم کوتاه دیگر از تاریخ ۲ تا ۳۰ ژانویه ۲۰۱۸ توسط اعضای آکادمی سزار مورد بررسی قرار خواهند گرفت تا در نهایت پنج نامزد نهایی بهترین فیلم کوتاه داستانی جایزه سزار ۲۰۱۸ از بین آن‌ها انتخاب شود.

نام پنج فیلم کوتاه نامزد جایزه سزار ۲۰۱۸، ۳۱ ژانویه برابر با ۱۲ بهمن ماه اعلام خواهد شد.

پیش از این فیلم «سکوت» موفق به کسب جایزه بهترین فیلم از جشنواره آدانا ترکیه، بهترین فیلم جشنواره فیلم‌های فرانسوی سوییس، جایزه اصلی جشنواره Signes de Nuit آرژانتین و بهترین فیلم جشنواره ریاجه ایتالیا شده است.

«سکوت» به زبان‌های کردی، انگلیسی و ایتالیایی ساخته شده و در خلاصه داستان آن آمده است: فاطیما باید خبری که از دکتر شنیده برای مادرش ترجمه کند ولی او به جای این کار سکوت اختیار می کند.

فاطیما الاکس و ولنتینا کارنلوتی بازیگران فیلم کوتاه «سکوت» هستند. عوامل این فیلم عبارتند از نویسنده و کارگردان: علی عسگری و فرنوش صمدی، مدیر فیلمبرداری: البرتو مارچیوری، صدابردار: دنی د انجلیس، تهیه کننده جیووانی پومپیلی.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *