جواد نوروزبیگی در گفت‌وگو با فیلم‌نت نیوز:

نسخه‌ی هندی «سلام بمبئی» چند پلان بیشتر از نسخه‌ی ایرانی دارد

نسخه‌ی هندی «سلام بمبئی» چند پلان بیشتر از نسخه‌ی ایرانی دارد
جواد نوروزبیگی تهیه‌کننده فیلم «سلام بمبئی» که از 11 آذرماه روی پرده‌ی سینماها خواهد رفت،درباره‌ی ساخت قسمت دوم فیلم و تفاوت‌های نسخه‌ی ایرانی و هندی «سلام بمبئی» توضیح داد.

جواد نوروزبیگی تهیه‌کننده فیلم «سلام بمبئی» در گفت‌وگو با خبرنگار فیلم‌نت نیوز درباره تجربه‌ی فیلمسازی در خارج از کشور گفت: «من پیش از این هم در فرانسه دو فیلم «بید مجنون» به کارگردانی مجید مجیدی و «راز آفرینش» ساخته‌ی قاسم جعفری را کار کرده بودم. همچنین در ترکیه هم مدتی دفتر فیلمسازی داشتم، اما همه‌ی آن فیلم‌ها به لحاظ لوکیشن در خارج از ایران ساخته شد و به این صورت که کار مشترکی با یک کمپانی خارجی باشد و بازیگر و عوامل مشترک داشته باشد، نبود.»

او ادامه داد: «فیلم «سلام بمبئی» از ابتدای کار یعنی از مرحله‌ی نگارش تا پایان به صورت مشترک میان دو کشور جلو رفته است و به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که در هر دو کشور اکران و نظر هر دو کشور تامین شود. به همین دلیل این فیلم به عنوان اولین کار مشترک، کمی سختی داشت. قدری از مسیر برنامه‌ریزی‌هایی که کرده بودیم به ویژه از لحاظ مالی و زمانی خارج شدیم اما در نهایت موفق شدیم که فیلم را به پایان برسانیم.»

نوروزبیگی در پاسخ به این پرسش که پیش‌بینی‌تان در زمینه‌ی میزان فروش و استقبال از فیلم چگونه است، گفت: «بازتاب‌هایی که تاکنون از مردم دریافت کرده‌ایم خبر از استقبال خوب می‌دهد و من امیدوارم این اتفاق بیفتد. البته سینما قابل پیش‌بینی نیست  و گاهی می‌بینیم که یک فیلم خوب فروش مناسبی ندارد در حالی که یک فیلم بد فروش خیلی خوبی دارد. ما خود به خود شرایط بدی برای اکران داریم اما سعی می‌کنیم از حداقل شرایط به خوبی بهره‌برداری کنیم.»

نوروزبیگی که این روزها فیلم «جاودانگی» به تهیه‌کنندگی او در سینماهای هنر و تجربه در حال اکران است، درباره‌ی برنامه‌های تبلیغاتی‌اش برای فیلم «سلام بمبئی» گفت: «برای پخش تیزرهایمان از سازمان صدا و سیما درخواست همکاری داشته‌ایم. از رسانه‌ها و سایت‌های خبری تقاضای همکاری کرده‌ایم تا با ایجاد موج‌های خبری در کنار ما باشند، با برخی از تلویزیون‌های اینترنتی هم صحبت‌هایی کرده‌ایم تا در بحث تبلیغات ما را همراهی کنند. درباره‌‌ی یبیلبوردهای شهری هنوز به نتیجه قطعی نرسیده‌ایم و ممکن است بیلبورد نداشته باشیم.»

تهیه‌کننده «سلام بمبئی» درباره‌ی ساخت قسمت دوم این فیلم سینمایی گفت: «باید «سلام بمبئی» اکران شود و بازتاب‌ها و میزان فروش را بسنجیم تا بعد بتوانیم به ساخت قسمت دوم فکر کنیم. هر چه نتیجه‌ی اکران قسمت اول خوب باشد فعالیت مشترک ما با کشورهای دیگر بیشتر خواهد شد؛ نه صرفا برای یک فیلم و قسمت دوم «سلام بمبئی» بلکه شاید امکانات همکاری‌های این چنینی با کشورهای دیگر و ساخت آثار دیگر هم وجود داشته باشد.»

نوروزبیگی  وجود دو نسخه متفاوت برای اکران در ایران و هند توضیح داد: «مدت زمان هر دو نسخه به یک اندازه است. فقط نسخه‌ی هند چند پلان تصویری بیشتر دارد. هر دو نسخه موسیقی دارد اما رقص و آواز در نسخه‌ی هند کمی بیشتر است.»

او در پایان در مورد نسخه‌ی VOD فیلم «سلام بمبئی» گفت: «شرکت‌های مختلف پیشنهاد خرید نسخه‌ی VOD فیلم را مطرح کرده‌اند اما با هیچ یک از آنها هنوز به نتیجه قطعی نرسیده‌ایم.با هر کدام که شرابط بهتری داشته باشند قرارداد خواهیم بست.»

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *