حذف «لِرد» از جشنواره به دلیل ممیزی

سکانس مهمی از فیلم لرد ساخته محمد رسول اف

سکانس مهمی از فیلم لرد ساخته محمد رسول اف
فيلم «لِرد» ساخته محمد رسول اف به دليل مميزي به سی‌وپنجمین جشنواره‌ی فيلم فجر راه نيافت.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، داستان فیلم لِرد درباره‌ی مردی به نام رضا است که برای اداره‌ی مزرعه‌ی خود، در زنجیره‌ی روابط فاسد محلی گرفتار شده است.
رضا اخلاقی‌راد، سودابه بیضایی، نسیم ادبی، میثاق زارع، زینب شعبانی، ژیلا شاهی، مهدی مهربان، مجید پتکی، باقر یکتا، سپهر عبادی، محمد پورحسن، امین نامدار، شهرام یحیایی بازیگران این فیلم هستند.
این فیلم سال گذشته پروانه‌ی ساخت خود را از اداره نظارت و ارزشیابی وزارت ارشاد دریافت کرده بود.

رسول اف پس از چند سال دوری از تولیدات رسمی سینمای ایران، لِرد  را در سکوت خبری در شمال کشور و بخش‌هایی در تهران مقابل دوربین برد.

محمد رسول اف فیلم‌های گاگومان، جزیره آهنی، باد دبور، کشتزارهای سپید، به امید دیدار و دستنوشته‌ها نمی‌سوزند را در کارنامه خود دارد.

او برای مستند داستانی «گاگومان» برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم اول از بیست‌ویکمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم فجر و بهترین مستند از ششمین جشن خانه سینمای ایران شد. از آن پس دیگر هیچ یک از آثارش هرگز امکان حضور در جشنواره فجر را پیدا نکرد.

رسول اف تا کنون جوایز متعددی از جشنواره‌های بین‌المللی همچون جایزه بهترین کارگردانی از فستیوال بین‌المللی کن (نوعی نگاه) برای به امید دیدار ۲۰۱۱، جایزه منتقدان (فیپرشی) برای دستنوشته‌ها نمی‌سوزند در فستیوال کن ۲۰۱۳، جایزه کریستف کیشلوفسکی برای بهترین فیلم از فستیوال بین‌المللی دنور ۲۰۱۰ برای کشتزارهای سپید، جایزه بهترین فیلم برای جزیرهٔ آهنی از فستیوال بین‌المللی آوانسا ۲۰۰۷۷ و… دریافت کرده است.

همچنین در سال ۲۰۱۳ در جریان برگزاری چهلمین جشنواره تلوراید، مدال نقره این فستیوال به محمد رسول اف، برادران کوئن و رابرت ردفورد اهدا شد.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *