به دلیل عدم صدور ویزا

«رضا» بدون کارگردان به جشنواره جهانی بلفور می‌رود

«رضا» بدون کارگردان به جشنواره جهانی بلفور می‌رود
فیلم سینمایی «رضا» نخستین ساخته علیرضا معتمدی در بخش مسابقه سی‌وسومین جشنواره جهانی بلفور فرانسه به نمایش درمی‌آید.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، جشنواره بلفور که ۱۷ تا ۲۵ نوامبر، ۲۶ آبان تا ۴ آذر در شهر بلفور فرانسه برگزار می‌شود با تمرکز بر فیلم‌های اول، دوم و سوم فیلمسازان تلاش می‌کند تا استعدادهای تازه را به سینمای جهان معرفی کند.

یکی از ویژگی‌های این جشنواره جلسات گفت‌وگوی مفصل درباره فیلم‌هاست که باحضور فیلمسازان و مهمانان جشنواره برگزار می‌شود. اما از آن‌جایی که دولت فرانسه از ارائه ویزا به کارگردان فیلم «رضا» خودداری کرده است باوجود برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته علیرضا معتمدی نمی‌تواند فیلمش را در این رویداد جهانی همراهی کند.

میترا فراهانی کارگردان و تهیه‌کننده ایرانی یکی از اعضای هیأت داوران این جشنواره است. او مستند «فی‌فی از خوشحالی زوزه می‌کشد» را درباره بهمن محصص ساخته و یکی از تهیه‌کننده‌گان آخرین فیلم ژان‌لوک گدار «کتاب تصویر» بوده است که امسال برنده نخل طلای ویژه جشنواره فیلم کن شد.

«رضا» فیلم تحسین‌شده هیأت داوران جشنواره فیلم بمبئی، پیش از این در جشنواره‌های سائوپائولو برزیل، هانوی ویتنام و مومبای هند به نمایش درآمده است.

علیرضا معتمدی، سحر دولتشاهی، ستاره پسیانی، رضا داودنژاد، افسر اسدی، سولماز غنی، پانته‌آ مرزبانیان بازیگران «رضا» هستند و عرضه و پخش جهانی آن را محمد اطبایی (مستقل‌های ایرانی) برعهده دارد.

عکس از سمیه جعفری

رضا

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *