رئیس سازمان سینمایی درباره‌ی انتصابات جدید توضیح داد

حیدریان: عزل و نصب‌ها جابه‌جایی است نه تغییر

حیدریان: عزل و نصب‌ها جابه‌جایی است نه تغییر
روز گذشته محمدمهدی حیدریان رئیس سازمان سینمایی در احکام جداگانه‌ای مدیران و روسای موسسه‌ها و معاونت‌های زیرمجموعه‌ی این سازمان را منصوب کرد. امروز حیدریان درباره‌ی این تغییرات گسترده توضیح داد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، در پی این عزل و نصب‌ها محمدمهدی حیدریان رییس سازمان سینمایی توضیح داد که ترجیح می‌دهد اصطلاح تغییر را در این باره به کار نبرد:«زیرا همه‌ی جابه‌جایی‌ها در خانواده‌ی سینما و عمده‌ی آنها هم درون سازمانی بوده است.»

به گفته‌ی حیدریان این عزل و نصب‌ها با مشاوره‌ی صنوف مختلف سینما به ویژه مدیرعامل خانه‌ی سینما و معاونان سازمان انجام شده است تا افراد در کاراترین موقعیت قرار گیرند.

همچنین رییس سازمان سینمایی این جابه‌جایی‌ها را ناگهانی نمی‌داند چرا که:«در طول دو ماه گذشته مشغول کار کارشناسی درباره‌ی اهداف کلی سازمان سینمایی و برنامه‌های راهبردی و اجرایی در رسیدن به این اهداف بوده‌ایم.»

حیدریان درباره‌ی برنامه‌های این سازمان گفت:«با همفکری در مجموعه‌ی سینما و سازمان سینمایی، راهبرد کلی که برای سینما داشتیم را به سیاست‌ها و برنامه‌های متناسب با هر بخش توسعه دادیم، به این نحو توسعه‌ی مفهومی بر اساس زیر مجموعه‌های مختلف سازمان تدوین شده است.»

او در پاسخ به این سوال که با توجه به روزهای پایانی دولت یازدهم و استقرار کابینه‌ی جدید، این جابجایی‌ها چه لزومی داشت و چه تاثیری در سیاست‌های سازمان سینمایی دارد، گفت:«ممکن است در ذهن برخی این نقش بسته باشد که در این مدت زمان محدود باقی مانده جابه‌جایی‌ها نمی‌تواند موثر واقع شود اما من این ذهنیت را نمی‌پذیرم.»

حیدریان درباره‌ی تدوین برنامه‌های کارشناسانه و همچنین تعیین مدیران متناسب گفت:« اواخر اسفند سال ۹۵ که به عنوان رییس سازمان سینمایی منصوب شدم هم عنوان کردم که موظفیم به عنوان کارشناس، برنامه‌های کارشناسانه را برای مقاطع زمانی‌ای که قابل پیاده کردن هستند تدوین کنیم. به عبارت دیگر برنامه‌ها را فارغ از اینکه در آن پست می‌مانیم یا می‌رویم تدوین و ارائه کنیم، بنابراین دیدگاه، گام بعدی تعیین مدیران متناسب است. از ما به عنوان مدیرانی که سابقه و تجربه‌ی طولانی در کار داریم، انتظار می‌رود فارغ از این رفت و آمدها، برنامه‌ها را کارشناسانه تنظیم کنیم و جابه‌جایی مدیران متناسب‌تر و کاراتر برای هر ماموریت هم در ادامه‌ی همان نگاه است. سینما در کشور مستقر است و در چارچوب برنامه و با راهبری مجموعه‌ای از مدیرانی که تجربه، تخصص و انگیزه‌ی کافی برای اجرای این برنامه را دارند، به حیات خود ادامه می‌دهد.»

رییس سازمان سینمایی روز گذشته در احکامی جداگانه، ابراهیم داروغه‌زاده را به عنوان معاون نظارت و ارزشیابی، رمضانعلی حیدری خلیلی را به عنوان معاون توسعه‌ی مدیریت و منابع و محمود اربابی را به عنوان معاون توسعه‌ی فناوری و مطالعات سازمان سینمایی منصوب کرد.

همچنین مهدی یزدانی سکان ریاست موسسه‌ی رسانه‌های تصویری را در دست گرفت و علیرضا تابش در بنیاد سینمایی فارابی ابقا شد. حبیب ایل‌بیگی نیز از معاونت نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی جدا و حکم قائم‌مقامی بنیاد سینمایی فارابی را دریافت کرد.

رییس سازمان سینمایی همچنین رضا میرکریمی را به عنوان مشاور امور بین‌الملل خود منصوب کرد.

منبع: ایرنا

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *