نتایج آسیا پاسیفیک 2016 اعلام شد

«رؤیاهای دم‌صبح» بهترین مستند شد + تصاویر

«رؤیاهای دم‌صبح» بهترین مستند شد + تصاویر
دهمین دوره‌ی آسیا پاسیفیک ساعاتی پیش برندگانش را اعلام کرد و در پی آن مستند «رؤیاهای دم‌صبح» به کارگردانی مهرداد اسکویی توانست جایزه‌ی بهترین مستند را دریافت کند.

به گزارش خبرنگار فیلم نت نیوز، این مراسم سینمایی که سالانه در استرالیا و به‌منظور گرامیداشت فیلم‌ها، بازیگران و کارگردان فعال در ناحیه آسیا- اقیانوسیه برگزار می‌شود، هرساله شاهد حضور فیلم‌های ایرانی در بخش‌های مختلفش است. امسال هم دو فیلم «محمد» به کارگردانی مجید مجیدی و «دختر» ساخته‌ی رضا میرکریمی در بخش سینمای داستانی و فیلم «رؤیاهای دم‌صبح» به کارگردانی مهرداد اسکویی در بخش مستند در آن حضور داشتند. فیلم «دختر» در سه بخش بهترین بازیگر مرد(فرهاد اصلانی)، بهترین فیلم‌نامه (مهران کاشانی) و بهترین فیلم نامزد دریافت جایزه بود، و «محمد» نیز در دو بخش بهترین فیلم‌برداری و بهترین فیلم نامزد بود که هیچ‌کدام موفق به دریافت جایزه نشدند. از آن‌سو «رؤیاهای دم‌صبح» مهرداد اسکویی توانست جایزه‌ی بهترین مستند را از آن خود کند. جایزه‌ی دستاورد هنری فدراسیون بین‌المللی تهیه‌کنندگان آسیا پاسیفیک هم به منوچهر محمدی اهدا شد.

جایزه‌ی بهترین بازیگر مرد به مانوج باجبای از هند برای فیلم «علیگر» (Aligarh) رسید و نوازالدین حقیقی هم جایزه‌ی ویژه‌ی بازیگری (special mention) را برای فیلم «رامنِ روانی» (Psycho Raman) دریافت کرد. در بخش بهترین بازیگر زن هم هسمین کیلیپ برای فیلم «مردم معمولی» (Pamilya Ordinaryo) برگزیده شد و یونگ یو ژونگ برای بازی در فیلم «زن قاتل» (The Bacchus Lady) جایزه ویژه‌ی هیئت‌داوران را گرفت. بهترین فیلم‌نامه به سه فیلم‌نامه‌نویس فیلم «زمان خوشی» (Happy Hour) رسید و جایزه‌ی بهترین کارگردانی هم نصیب فنگ ژیوژانگ برای فیلم «من مادام بوواری نیستم» (I Am Not Madame Bovary) شد.

در بخش بهترین فیلم‌برداری، جایزه هیئت‌داوران به مارک لی پینگ بین برای فیلم «جریان متقاطع» (Crosscurrent) اهدا شد. و سرانجام جایزه‌ی بهترین فیلم‌برداری و نیز بهترین فیلم، به «سرمای کالاندار» (Cold of Kalandar) ساخته‌ی مصطفی کارا رسید.

مهرداد اسکویی آسیا پاسیفیک

منوچهر محمدی آسیا پاسیفیک مهرداد اسکویی آسیا پاسیفیک
منوچهر محمدی آسیا پاسیفیکمنوچهر محمدی آسیا پاسیفیک

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *