دیدگاه بهروز افخمی درباره‌ی ماجرای حوزه هنری

دیدگاه بهروز افخمی درباره‌ی ماجرای حوزه هنری
بهروز افخمی گفت :اعتقاد دارم مالکین سینما می‌توانند هر فیلمی را که دلشان خواست نمایش بدهند یا ندهند.

به گزارش فیلم نت نیوز، بهروز افخمی معتقد است:اعتقاد دارم مالکین سینما می‌توانند هر فیلمی را که دلشان خواست نمایش بدهند یا ندهند. اما تعداد سینما در حال افزایش است و امیدواریم بیشتر هم شود، به این تربیت احتمال اینکه به مرور تعداد سینماهای تحت نظارت حوزه در اقلیت قرار بگیرد، زیاد است.

مجری «هفت» در ابتدای برنامه‌ی شامگاه 29 مرداد ماه‌ با اشاره به عدم اکران برخی فیلم‌های سینمایی توسط حوزه هنری با بیان این مطلب ادامه داد: با توجه به کیفیت بد اغلب سینماهای زیر مجموعه حوزه هنری، خودداری این نهاد از نمایش فیلم‌ها غیر از تبلیغ منفی آورده‌ای نخواهد داشت.

این برنامه در ادامه در گزارشی به سابقه تحریم برخی فیلم‌های توسط حوزه هنری پرداخت و علی سرتیپی رئیس کانون پخش‌کنندگان سینمای ایران هم در گفت‌وگویی مطرح کرد: خود من نیز تاکنون تصمیم به عدم اکران فیلمی گرفته‌ام. ما به عنوان سینمادار هیچ تعهدی به هیچ فیلمی نداریم که الزاما فیلمی را اکران کنیم. هیچ فیلمی را غیر از سرگروه -که آن هم به پیشنهاد خود سرگروه شده است – هیچ سینمایی اجباری برای اکران ندارد. رفتار رفاقتی یک چیز است، اما قانون تجارت در سینما چیز دیگری است.

وی ادامه داد: قطعا به لحاظ قانونی همچنان که سال‌ها این اتفاق افتاده است، کسی نمی‌تواند با حوزه برخورد کند و رفتارش قانونی است.

پخش کننده فیلم آخر اصغر فرهادی درخصوص وضعیت اکران این فیلم در سینماهای حوزه هنری گفت: حوزه هنری برخورد خوبی با فیلم «فروشنده» داشته است. مدیران حوزه نظرشان درباره فیلم منفی نیست و قرارداد اکرانش امضا شده است.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *