مهلت ارسال مقالات و آثار تا ۱۳ فروردین ۹۷ است

فراخوان دومین سمپوزیوم بین‌المللی طراحی صحنه و لباس تهران

فراخوان دومین سمپوزیوم بین‌المللی طراحی صحنه و لباس تهران
دومین دوره‌ سمپوزیوم بین‌المللی طراحی صحنه و لباس تهران با نگاهی پژوهش‌محور، هفتم تا چهاردهم اردیبهشت‌ ماه ۹۷ در خانه هنرمندان ایران برگزار خواهد شد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، مهمترین هدف این سمپوزیوم، تدوین و تدقیق نگاه آکادمیک بر طراحی صحنه‌ و لباس ذوقی و سلیقه‌ای و نیز تلاش برای رسیدن به یک نگاه علمی و اندیشه‌ورزانه درطراحی و اجرای یک اثر می‌باشد.

زمان‌بندی دومین دوره‌ سمپوزیوم بین‌المللی طراحی صحنه و لباس تهران به شرح ذیل اعلام می شود:

مهلت ارسال مقالات و ارسال آثار تا 13 فروردین 1397 خواهد بود و اسامی پذیرفته شدگان در تاریخ 21 فروردین 1397 است. همچنین علاقمندان می‌توانند در تاریخ 7 فروردین جهت ثبت نام در کارگاه‌های آموزشی و سمینارها اقدام کنند.

بخش‌های دومین دوره‌ سمپوزیوم بین‌المللی طراحی صحنه و لباس تهران در بخش رقابتی شامل؛ بخش تئاتر (تمامی آثار طراحی صحنه و لباس در حوزه‌ تئاتر که در بازه‌ زمانی 01/01/1396 الی 29/12/1396 اجرا شده‌اند)، بخش فیلم: (فیلم‌های بلند سینمایی، ویدئویی و فیلم‌های کوتاه زیر سی دقیقه)، بخش پژوهش: تالیف، ترجمه، گردآوری؛ کتاب (فارسی، لاتین)؛ تالیف، ترجمه، گردآوری؛ مقالات (فارسی، لاتین)، دستاوردها و تجارب از یک اجرای طراحی صحنه و لباس، بخش کارگاه‌های آموزشی، سخنرانی و سمینار، بخش نمایشگاه و بخش بین‌الملل خواهد بود.

نظریه‌ها و رویکردهای نوین طراحی صحنه و لباس معاصر، آسیب‌شناسی علمی طراحی صحنه و لباس در تئاتر و سینمای ایران، شیوه‌های برخورد با متن برای طراحی صحنه و لباس، طراحی صحنه و لباس در محیط‌های غیرمتعارف و تاثیرات تکنولوژی بر طراحی صحنه و لباس از جمله محورهای پیشنهادی دبیرخانه‌ سمپوزیوم طراحی صحنه و لباس تهران در این دوره است.

ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر در تمام بخش‌ها تنها از طریق سایت سمپوزیوم انجام می‌گیرد.همچنین فایل راهنمای نگارش مقالات در پیوست فراخوان در سایت درج شده است.

دوره‌ دوم سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران با رویکرد سینما و تئاتر برگزار خواهد شد.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *