شهرام مکری در گفتگو با فیلم نت نیوز:

دریافت تندیس استاد کیارستمی سختگیرترم می کند + فیلم

دریافت تندیس استاد کیارستمی سختگیرترم می کند + فیلم
کارگردان فیلم «ماهی و گربه» بابیان اینکه بعد از دریافت تندیس کیارستمی سختگیرتر می شود، گفت: هر کارگردانی با دریافت جایزه سختگیر می شود؛ چراکه می خواهد ثابت کند دریافت آن جایزه از روی شانس نبوده است.

شهرام مکری کارگردان فیلم تحسین شده «ماهی و گربه» در گفتگو با فیلم نت نیوز، در پاسخ به سوالی درخصوص دریافت اولین تندیس مرحوم استاد عباس کیارستمی در شانزدهمین جشن حافظ، گفت: تندیس عباس کیارستمی همانطور که در این مراسم توسط علی معلم اعلام شد بگونه ای برای تجربه گرایی بود و فعلا فکر نمی کنم در فیلمسازیم تغییر رخ دهد و هنوز می شود در فیلم هایی که کار می کنم تجربه هایی را پیدا کرد.

وی افزود: اگر منظور این باشد که به فیلم های مرحوم کیارستمی و رئالیست موجود در آثار ایشان نزدیک بشوم، با توجه به اینکه زبان فیلمسازی ایشان منحصر به فرد است و رنگ و بوی شخصی دارد، خیلی باید نلاش کرد که به آن زبان نزدیک شد.

کارگردان فیلم «هجوم» در پاسخ به این سوال که دریافت این تندیس شما را در ادامه نوشتن و کارگردانی سختگیرتر می کند؟ گفت: چرا حتما سختگیر تر میشوم، اصولا هر جایزه ای کارگردان را سخت تر می کند، چراکه می خواهد به خودش و دیگران ثابت کند که شایستگی این جایزه را داشته و براساس یک اتفاق نبوده که یک نشان و تندیس را دریافت کرده لذا فکر می کنم روز به روز باید سختگیر تر می شوم.

 

 

 

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *