داریوش ارجمند با پذیرش بدنامی خود در نزدیکی با احمدی‌نژاد: وزیر ارشاد رفت، مهم نیست

داریوش ارجمند با پذیرش بدنامی خود در نزدیکی با احمدی‌نژاد: وزیر ارشاد رفت، مهم نیست
صبح امروز آخرین نشست «کتابخوان» سال ۹۴ با حضور وزیر ارشاد و جمعی از هنرمندان توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی برگزار شد.

به گزارش فیلم نت نیوز،  وزیر ارشاد در بدو صحبت‌های داریوش ارجمند سالن نشست کتابخوان هنرمندان پیشکسوت را ترک کرد و موجب شد ارجمند سخنان صریحی را مطرح کند.

داریوش ارجمند با گلایه و عصبانیت از ترک سالن توسط جنتی ابراز داشت: آقای وزیر ارشاد چشم دیدن ما را ندارد، رفت، مهم هم نیست. بسم الله می‌گویم و آغاز کلام می‌کنم تا متهم به کفر نشوم. خراسانی هستم شاگرد دکتر شریعتی و آکتور که به تمام آنها افتخار می‌کنم.

وی ادامه داد: دغدغه‌ام فرهنگ سرزمینم است. سالها در تئاتر کار کردم اما همیشه نگران فرهنگ سرزمینم بودم و اینکه تکلیف گنجینه فرهنگی ما چیست. اتفاقات تاریخ معاصر ما مثل موسسه پیشکسوتان مهم است اما نشان و آرم آن هیچ جایی نیست؛ در جایی به زور می ایستانندمان و زینت مجالس م‌یشویم و عکس میگیرند حتی پشت کارت دعوت این مراسم هم آرم ما نیست در حالی که این موسسه را ما با خون دل بوجود آورده‌ایم.

اگر ما نباشیم وزیر ارشاد کسی نیست

وی به دیدار با محمود احمدی نژاد رییس جمهور قبل اشاره کرد و گفت: بدنامی نشستن کنار ریس جمهور سابق را به جان خریدم که موسسه پا بگیرد. امروز خوشحال بودیم وزیر ارشاد می‌آید ولی می‌رود! اگر ما نباشیم ایشان کسی نیست. او راهش را می‌کشد و می‌رود؛ احتیاجی نیست ما صاحبخانه‌ایم. اسماعیل خلج و امثال او هستند صاحب خانه ماییم شکی نیست صاحب این خانه بیهقی است.

ارجمند ادامه داد: این در حالی است که قرار است در پایان نشست کتابخوان تفاهمنامه‌ای به امضا برسد و حتی شاهد سخنرانی و معرفی کتاب توسط وزیر ارشاد باشیم، اما جنتی به ناگاه سالن را ترک کرد.

تبلیغ یک نامزد انتخابات مجلس در جمع هنرمندان

محمود عزیزی که کاندید انتخابات شده است از هنرمندان خواست به او رای بدهند، او گفت: لازم است در این فرصت تاریخ ساز شرکت کنیم و همین انگیزه است و ایجاب می‌کند که در انتخابات حضور داشته باشیم. او آرزو کرد جمعیت هنرمندان در خانه ملت برای احیای مطالبات هنرمندان حضور داشته باشد.

 

به گزارش فیلم نت نیوز، داریوش ارجمند 2 تیر ماه 1392 ر مراسم تجلیل از فرهیختگان و هنرمندان در تالار وحدت که با حضور احمدی نژاد برگزار شده بود پس از دریافت نشان درجه یک فرهنگ و هنر گفت: وظیفه دارم به‌عنوان هنرمند کنار حق بایستم. اقدام رییس جمهور به‌خاطر حمایت و تجلیل از پیشکسوتان قابل تقدیر است و در ذهن تاریخ خواهد ماند.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *