تازه‌ترین ساخته‌ی فرهاد مهرانفر در آلمان تحسین شد

«خواب آب» یکی از پنج برنده‌ی جشنواره‌ی فیلم سبز برلین

«خواب آب» یکی از پنج برنده‌ی جشنواره‌ی فیلم سبز برلین
«خواب آب» آخرین ساخته‌ی داستانی- سینمایی فرهاد مهرانفر که او را با آثار سینمایی تحسین‌برانگیزی چون «چریکه هورام» و «درخت جان» می‌شناسیم؛ در تازه‌ترین نمایش بین‌المللی در آلمان تحسین و برنده‌ی جایزه‌‌ی جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم برلین شد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز؛ خواب آب ساخته‌ی فرهاد مهرانفر در دهمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم سبز برلین برنده یکی از پنج جایزه بخش بهترین فیلم بلند داستانی شد.  دهمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم سبز برلین  از ۲۳ تا ۲۹ ژانویه در کشور آلمان برگزار شد. خواب آب با پخش کنندگی بنیاد سینمایی فارابی پیش از این در جشنواره‌هایی چون بوسان (کره جنوبی) و سائوپائولو (برزیل) به نمایش در آمده است.

خواب آب  اولین بار در  اردیبهشت ماه امسال همزمان در پنجمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم سبز ایران و بازار بین‌المللی شصت و نهمین جشنواره‌ی فیلم کن رونمایی شد.
تازه‌ترین ساخته‌ی داستانی- سینمایی مهرانفر که در سال‌های اخیر بیشتر در حوزه‌ی سینمای مستند فعال بوده؛ درامی استوار بر هویت بومی حوزه کویر با محوریت کمبود آب و کم توجهی به تقدس آن است که می‌تواند گریبان گیر مناطق خشک فلات ایران شود. در خلاصه داستان خواب آب آمده: «با خراب شدن ماشین زمین شناس جوان در کویر، او که در حال شناسایی سفره های آب زیرزمینی است به آبادی متروکی می‌رسد و به راهنمایی پیرمردی که تنها ساکن آنجاست و از تخصص مرد جوان آگاه شده از دهانه یک چاه به عمق زمین می‌رود و…»

نادر معصومی مدیر فیلم‌برداری، سهیلا فرزاد طراح صحنه و لباس، علیرضا دریادل صدا‌بردار، آرش قاسمی طراح صدا و صداگذار و شهرزاد پویا تدوین‌گر  عواملی هستند که در تولید این فیلم سینمایی با مهرانفر همکاری داشته‌اند.

حسین محجوب، افشین جعفری خواه، پیام فضلی، مریم نحوی و مهرنوش مقیمی از جمله بازیگران خواب آب هستند.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *