در سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان

خبرنگاران نوجوان با اهالی رسانه همراه می‌شوند

خبرنگاران نوجوان با اهالی رسانه همراه می‌شوند
تعداد ۳۰ خبرنگار نوجوان همراه با سایر اهالی رسانه رویدادها و اتفاقات سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان را پوشش می‌دهند.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، پس از انتشار فراخوان جذب خبرنگاران نوجوان در سطح شهر اصفهان، نوجوانان ۱۱ تا ۱۶ سال در یک آزمون شفاهی شرکت کرده و بعد از آن اطلاعات عمومی، رسانه‌ای و سینمایی آنها در یک آزمون کتبی بررسی شد.

در پایان و پس از ارزیابی‌های گوناگون از میان ۱۸۰ داوطلب خبرنگاری در این جشنواره، ۳۰ خبرنگار شامل ۱۵ نوجوان دختر و ۱۵ نوجوان پسر از گروه سنی ۱۱ تا ۱۶ سال برای خبرنگاری و گزارشگری انتخاب شده و به پوشش خبری بخش‌های مختلف جشنواره از دریچه نگاه خود خواهند پرداخت.

خبرنگاران نوجوان جشنواره در روزهای آتی طبق برنامه‌ای مدون و به طور فشرده در کلاس‌های آموزشی با شیوه فعالیت رسانه‌های مکتوب، مجازی، دیداری و شنیداری آشنا شده و اصول اولیه تصویربرداری، صدابرداری، نور و ساخت گزارش‌های تلویزیونی را می‌آموزند.

این ۳۰ خبرنگار نوجوان در پنج گروه شش نفره مسئولیت تهیه و پوشش خبری جشنواره را عهده‌دار خواهند بود که هر یک از این گروه‌ها به نام یکی از شهدای مدافع حرم مزین می‌شود.

این بخش با مشارکت ایمنا، پایگاه خبری شهرداری اصفهان انجام می‌شود و خبرنگاران نوجوان بعد از آموزش و کسب تجربه در طول جشنواره قرار است به عنوان خبرنگاران محله کارشان را ادامه دهند.

این اقدام با هدف مشارکت هرچه بیشتر کودکان و نوجوانان به عنوان نیروهای اجرایی و ستادی در جریان برگزاری جشنواره ای متعلق به خودشان صورت می گیرد.

گفتنی است سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان ۹ الی ۱۵ تیر ماه در شهر اصفهان برگزار می‌شود.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *