در ایوان شمس؛

خانواده شهدا از خالق «بادیگارد» تجلیل کردند

مراسم بزرگداشت ابراهیم حاتمی کیا شامگاه پنجشنبه ۲۹ بهمن ماه به همت موسسه اوج در ایوان شمس برگزار شد.

به گزارش فیلم نت نیوز، مراسم تجلیل از ابراهیم حاتمی‌کیا توسط خانواده‌های شهدای هسته‌ای و مدافع حرم در سالن ایوان شمس برگزار شد.

در این مراسم تعدادی از خانواده های شهدا از این کارگردان سینمای ایران تجلیل می کنند و همچنین فیلم جدید حاتمی کیا با نام «بادیگارد» نیز به نمایش درمی آید. این فیلم به همت موسسه اوج ساخته شده است و موضوع آن درباره مردی است که شغلش محافظت از مقامات نظام است و یک عملیات تروریستی مسایلی را برای وی به وجود می آورد.

خانواده شهدایی چون احمدی روشن، محرم ترک، مسعود علیمحمدی، تهرانی مقدم، معینی، آبشناسان، عاصمی، رودکی … در این مراسم حضور یافته اند. احسان محمدحسنی مدیر موسسه فرهنگی اوج، سید جواد رمضان نژاد مدیر شبکه افق، محمد سرشار مدیر شبکه تلویزیونی کودک و نوجوان، محمد همدانی کارگردان انیمیشن «فهرست مقدس»، حامد زمانی خواننده انقلابی، سیدسجاد قافله باشی مدیر خانه فیلم داستانی از دیگر حاضران هستند. دو نفر محافظ هم متناسب با موضوع فیلم حاتمی کیا به مراسم دعوت شده اند.

با ورود مهمانان به سالن در ساعت ۱۸:۴۰ ابتدا یک کلیپ با موضوع مادران شهید به کارگردانی سجاد قافله باشی پخش شد. کلیپ دیگری هم به کارگردانی محمد حسین مهدویان پخش شد که به تشییع شهدا اختصاص داشت.

پس از آن نمایش فیلم «بادیگارد» آغاز شد و پس از آن تجلیل از حاتمی کیا انجام می گیرد.

با پایان نمایش این فیلم و بعد از خوشامدگویی مجری به خانواده های شهدا و حاتمی کیا قسمت هایی از پشت صحنه فیلم «بادیگارد» پخش شد.

سپس همسر شهید رضایی نژاد و شهید شهریاری با حضور روی سن به ایراد سخنرانی پرداختند.

«بادیگارد» با بازی پرویز پرستویی، مریلا زارعی، بابک حمیدیان، فرهاد قائمیان، امیر آقایی و … در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت ولی نامزد نشدن این فیلم در رشته هایی چون بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه موجب برخی انتقادها شد.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *