اصغر یوسفی‌نژاد خبر داد

«خانه» در انتظار پروانه نمایش

«خانه» در انتظار پروانه نمایش
اصغر یوسفی‌نژاد که دومین فیلمش «خانه» در جشنواره فیلم فجر و همچنین جشنواره جهانی، با اقبال خوبی مواجه و موفق به دریافت جایزه شد، در حال حاضر سعی دارد مقدمات اکران فیلمش را در گروه هنر و تجربه فراهم کند.

یه گزارش خبرنگار فیلم‌نت نیوز، اصغر یوسفی‌نژاد کارگردان فیلم اِو به معنی خانه درباره اکران فیلمش و همچنین فعالیت جدیدش گفته است: «مدارک و نسخه‌ای از فیلم را هفته آینده به شورای پروانه نمایش تحویل می‌دهم تا پس از دریافت مجوز، در دستور کار برای اکران در گروه هنر و تجربه قرار گیرد. نگارش فیلمنامه‌ای را در دست دارم اما به این علت که چند پیشنهاد جدید دارم، شاید اولویتم عوض شود و یکی از آن‌ها را بسازم.»

یوسفی‌نژاد پیش از این فیلم باران رویاها را نمی‌شوید در سال 82 ساخت و خانه دومین فیلم بلند او محسوب می‌شود. خانه در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و با نظر مثبت منتقدین مواجه شد اما موفقیت اِو در جشنواره جهانی فیلم فجر میسر شد و یوسفی‌نژاد توانست سیمرغ زرین بهترین فیلم، سیمرغ سیمین بهترین فیلمنامه و جایزه بخش نِتپَک را دریافت کند. با این تفاسیر انتظار می‌رود اکران دومین ساخته یوسفی‌نژاد در گروه هنر و تجربه نیز با استقبال مخاطبان روبه‌رو شود.

داستان اِو درباره مردی است که از دنیا رفته و همه دور جسد او جمع شده‌اند اما این جسد از چشم تماشاگر دور نگه داشته‌ می‌شود. متوفی وصیت کرده که بعد از مرگ، جسد او را در اختیار دانشکده پزشکی برای استفاده علمی قرار دهند اما دخترش شدیدا مخالف است. در طول زمان فیلم که برابر با زمان داستان است افراد حقیقی و حقوقی مختلفی تلاش می‌کنند تا سایه را مجاب کنند به وصیت پدرش عمل کند.

محدثه حیرت، رامین ریاضی، غلامرضا باقری، صدیقه دریانی، نرجس دل‌آرام، پریناز پاشازاده، سیروس مصطفی، اکبر شریعت، میثم ولی‌خانی، فریبا سهرابی، وحیده نویدی، رضا محمودی، حامد غفارپور، حسام کاظمی بازیگران فیلم خانه هستند.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *