ششمين حضور بین‌المللى فيلم على فخرموسوى

«خاطرات پاییزى» در جشنواره بین‌المللى هند

«خاطرات پاییزى» در جشنواره بین‌المللى هند
فيلم سينمايى «خاطرات پاييزى» محصول مشترك ايران، جمهورى چك و اوكراين به كارگردانى على فخر موسوى توانست در لیست 17 فیلم راه یافته به بخش اصلى مسابقه جشنواره Lake view international film festival هند قرار بگیرد.

ششمین حضور بین‌المللى فیلم سینمایى خاطرات پاییزى در جشنواره بین‌المللى هند

به گزارش فیلم‌نت نیوز، فیلم سینمایى «خاطرات پاییزى» محصول مشترک ایران، جمهورى چک و اوکراین به کارگردانى على فخرموسوى و تهیه‌کنندگى سیدامیر سیدزاده و ویکتور ویلهلم توانست جواز حضور در بخش اصلى مسابقه جشنواره Lake view international film festival در ایالت پنجاب هند را بدست آورد.

این جشنواره که میزبان فیلم «خاطرات پاییزی» است هر سال از 28 آگوست به مدت ده روز در شهر پنجاب هند برگزار مى‌شود.
امسال 60 کشور دنیا متقاضى حضور در بخش اصلى جشنواره Lake view international film festival بودند که از میان آنها تنها 17 فیلم توانستند مجوز ورود به بخش اصلى مسابقه این جشنواره را کسب کنند.
فیلم «خاطرات پاییزى» که به عاشقانه‌اى ضد جنگ مى‌پردازد یکى از 17 فیلم راه یافته به این بخش است.

این فیلم که در بخش هنر و تجربه جشنواره سى و پنجم فیلم فجر و سی‌وپنجمین جشنواره جهانى فیلم فجر حضور داشته و در نوبت اکران پاییزى سینماهاى گروه هنر و تجربه ایران است، تاکنون جوائز متعددی همچون دیپلم افتخار و نشان یادبود سازمان حمایت از قربانیان جنگ وابسته به سازمان ملل و اتحادیه اروپا، جشنواره بین‌المللی کرونا کارپات 2016، جایزه ارکیده طلایی و فیلم منتخب مردمی از جشنواره ترنُپیل 2016 اوکراین و… را در جشنواره‌هاى مختلف به دست آورده و فیلم افتتاحیه جشنواره بین‌المللی Dream City 2016 بوده است.

این فیلم قصه دختری را بروایت می‌کند که خانه و خانواده‌اش مورد حمله و تجاوز گروه‌های تروریستی قرار گرفته است؛ او که آواره‌گی، نابینایی و حتی از دست دادن قدرت تکلم را تجربه می‌کند در نهایت می‌تواند آرامش و عشق را در گوشه‌ای دیگر از دنیا در کنار مردمی که خود آسیب دیده از جنگ هستند، بیابد.
نازنین احمدى شاهپورآبادى بازیگر زن نقش اصلى این فیلم است که در کنار دیگر بازیگران مطرح اروپاى شرقى از جمله الکساندر ایگناتوشا، دِمیترُ لِنارتوویچ، تاتیانا یوریکووا، گالینا یابلونسکا و نَظَر رِگوش به ایفاى نقش پرداخته است.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *