حضور خانم ابتکار در جشنواره سینما حقیقت

حضور خانم ابتکار در جشنواره سینما حقیقت
گزارشی کوتاه از حضور رئیس سازمان محیط زیست در جشنواره سینماحقیقت.

به گزارش فیلم نت، یکی دیگر از مسئولین کشوری که در نهمین جشنواره ی سینما حقیقت حضور پیدا کرد، رئیس سازمان محیط زیست؛ دکتر معصومه ابتکار بود. ایشان به تماشای یکی از فیلمهای مستند به نام ” مادر کشی” در سالن شماره ی 3 سینما فلسطین نشست.

خانم ابتکار بعد از دیدن این فیلم، درباره ی موضوع این اثر مستند چنین گفت : من از نزدیک نه تنها با این موضوع، بلکه با مواردی دیگر از مشکلات محیط زیستی آشنا هستم. حرف برای گفتن زیاد است که یکی از آنها یعنی بحران کاهش آب و گسترش بیابان‌ها در کشور به خوبی در فیلم مطرح شد، ولی نباید از این منظر ببینیم که الزاماً سدسازی در ذاتِ کاری منفی است، بلکه اگر همراه با ارزیابی زیست محیطی انجام شود قطعاً سودمند خواهد بود.

ابتکار : جلوی اشتباه را هر جا بگیریم، مفید است

از وی درباره ی اینکه آیا توان ایستادگی در برابر آسیبهای محیط زیستی نیروگاه ها و جاده ها داریم یا نه، سوال شد و او اینگونه پاسخ داد : جلوی اشتباه را هر جا بگیریم، مفید است و خوشبختانه دولت یازدهم بویژه وزارتخانه‌های نیرو و کشاورزی برنامه جدی در این زمینه دارند. سازمان محیط زیست در بحث بازنگری بسیاری از طرح‌ها ورود کرده، اما در بعضی موارد وقتی سازه‌ای ایجاد شد و تخریب بوجود آمد، دیگر کار چندانی نمی‌توان انجام داد.

خانم ابتکار در پایان خاطر نشان کرد : بخش زیادی از فیلم‌های مستند به بحث “محیط زیست” اختصاص دارد و قطعاً این آثار در زمینه‌ی آگاهی‌بخشی عمومی و همچنین به مسئولان کمک بسیاری خواهد کرد.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *