حسن فتحی کارگردانی توانا در ارتباط با عامه مردم

حسن فتحی کارگردانی توانا در ارتباط با عامه مردم
در این مطلب نگاهی گذرا به کارنامه ی کاری حسن فتحی؛کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس سینما وتلویزیون، انداخته ایم.

به گزارش فیلم نت، حسن فتحی کارگردان 56 ساله ی کشور ماست که در زمینه های فیلم و سریال آثار متعددی ساخته است که بسیاری از آنها توانسته اند مخاطبان زیادی را جذب کنند و این مطلب خود بیانگر توانایی این کارگردان در این زمینه است. او در هر دو حوزه ی سینما و تلویزیون فعالیت داشته است اما حضورش در عرصه ی تلویزیون و سریال سازی بیشتر از سایر زمینه ها بوده است.

آثار او معمولا شاخصه های خوبی دارد که در جذب مخاطب، کمک شایانی می کند.شاخصه هایی مثل دیالوگهای زیبا ، ضرب آهنگ مناسب، فیلمنامه های ساختار شکنانه و …. این مولفه ها کمک می کنند که وقتی مخاطب علاقمند به فیلم و سریال، نام حسن فتحی را بعنوان کارگردان می بیند، زودتر اعتماد کند و برای دنبال کردن آن اثر،ترغیب شود.

وقتی به کارنامه ی کاری او نگاه می کنیم، به کارگردانی تله تئاتر هم بر می خوریم. آثاری که اتفاقا پر مخاطب هم از آب درآمدند. معمای یک قتل و تله موش، تله تئاترهایی هستند که او کارگردانی کرده است. بکارگیری بازیگران قوی و البته شاغل در تئاتر و نیز استفاده از داستانهای پلیسی بسیار زیبا از نویسنده ی مشهور یعنی آگاتا کریستی، همگی کمک کردند تا موفقیت خوبی برای حسن فتحی به بار بیاید.

روند کاری او با سریالهای پهلوانان نمی میرند و فردا دیر است ادامه یافت تا اینکه در نوروز 80 یکی از ماندگارترین وبا کیفیت ترین آثار کارنامه کاری اش را ساخت.سریال شب دهم که بعلت تقارن نوروز با ماه محرم، ریزه کاری های خاصی را می طلبید که حسن فتحی به خوبی با ظرافت و طنازی قلم خودش به خوبی از عهده ی این کار برآمد.

hasan-fathi-shab-e-dahom

در ادامه او با سریالهایی از جمله روشن تر از خاموشی و مدار صفر درجه پیش رفت تا اینکه در سال 86 یک سریال مناسبتی برای ماه رمضان با نام میوه ی ممنوعه را کارگردانی کرد.در این سریال شاهد نقد عبادات دینی ظاهری بودیم و اینکه اگر علاوه بر ظواهر دین به باطن باورهای دینی نپردازیم، چقدر به سقوط نزدیک خواهیم شد.

سپس شاهد سریالهای اشکها و لبخندها که فضایی کمدی داشت و بعد از آن سریال در مسیر زاینده رود برای ماه رمضان و سریال زمانه بودیم که هر کدامشان در آن برهه از زمان، مخاطبان خودشان را جذب کرده بودند.

البته حسن فتحی آثار سینمایی هم دارد که نامهایشان عبارتند از :

  • ازدواج به سبک ایرانی (1383)
  • پستچی سه بار در نمی زند(1387)
  • کیفر (1388)
  • یک روز دیگر (1390)

اخیرا حسن فتحی سریالی به نام شهرزاد را کارگردانی کرده که این سریال در حال توزیع در شبکه خانگی است که توانسته در این زمینه هم مخاطب خاص خودش را پیدا کند. در این سریال چهره های شاخصی مثل علی نصیریان، شهاب حسینی، ترانه علیدوستی،پریناز ایزدیار و …. حضور دارند.

hasan-fathi-shahrzad

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه(1)

  1. با سلام خدمت اقاى فتحى،نقد دختر من که ٢سال داره از فیلم شهرزاد در قسمت اخرش اون صحنه اى که در اخر شهرزادو نشون میده با فرهاد این بود که بابا این با این خشحاله میدونى خیلى جالب بود برام که یه بچه٢ساله ازین فیلم اینو برداشت کرد,با تشکر از شما که انقدر فیلمى ساختین که تاثیرگذار باشه

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *