فیلم‌های آبجی، فروشنده، اژدها وارد می‌شود روی پرده‌ی سینماهای چین

حضور سه فیلم ایرانی در جشنواره‌ی بین‌المللی پکن

حضور سه فیلم ایرانی در جشنواره‌ی بین‌المللی پکن
هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم پکن میزبان سه اثر از سه کارگردان ایرانی در بخش رقابتی و غیررقابتی خواهد بود.

ایرنا نوشت: در بخش رقابتی این جشنواره، فیلم آبجی به کارگردانی مرجان اشرفی‌زاده و فیلم‌های فروشنده و اژدها وارد می‌شود به ترتیب به کارگردانی اصغر فرهادی و مانی حقیقی در بخش غیر رقابتی نمایش داده خواهند شد.
در بخش رقابتی این جشنواره 15 فلیم از کشورهای مختلف حضور دارند که فیلم آبجی نیز یکی از فیلم‌های برگزیده برای نمایش در این بخش است.
گفتنی است، داوران و کارشناسان حاضر در جشنواره بعد از پنج دور گزینش کردن و بررسی 424 اثر ارسال شده از ۱۹ کشور جهان، در نهایت ۱۳ فیلم خارجی و ۲ فیلم چینی را برای حضور در بخش رقابتی معرفی کرده اند که فیلم مرجان اشرفی‌زاده یکی از آنها است.
فیلم آبجی برای کسب عنوان برتر این بخش می‌بایست با آثاری از کشورهای چین، فرانسه، فنلاند، ایتالیا، اتریش، ‌هلند، بلژیک، جمهوری چک، روسیه، ژاپن و رومانی رقابت کند.
بر اساس اعلام دبیرخانه هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم پکن، فیلم‌های فروشنده و  اژدها وارد می‌شود هر یک در دو سانس برای علاقه‌مندان به سینمای ایران در سینماهای این شهر نمایش داده می‌شوند.
قرار است در جریان برگزاری این جشنواره که از جمله بهترین جشنوارهای جهان و آسیا محسوب می شود، فیلم‌های برتر برای کسب جایزه تیان تن (کاخ آسمانی) با یکدیگر رقابت کنند.
جشنواره بین‌المللی فیلم پکن در سال‌های اخیر نه تنها در رده برترین جشنواره فیلم آسیا قرار گرفته بلکه جزو سه جشنواره مهم بین‌المللی فیلم دنیا نیز به حساب می‌آید.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *