جایزه بزرگ بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی سینمای آسیا

جایزه بزرگ جشنواره‌ی وزول فرانسه به یکی از شاگردان رخشان بنی‌اعتماد

جایزه بزرگ جشنواره‌ی وزول فرانسه به یکی از شاگردان رخشان بنی‌اعتماد
جایزه بزرگ بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی سینمای آسیا که در شهر وزول در شرق فرانسه برگزار ‌شد، به فیلم ایرانی «به دنیا آمدن» به کارگردانی محسن عبدالوهاب، یکی از شاگردان سینمای رخشان بنی‌اعتماد تعلق گرفت. ریاست هیأت داوران این دوره از جشنواره وزول را بنی‌اعتماد، کارگردان ایرانی بر عهده داشت.

 

به گزارش فیلم‌نت نیوز، داستان به دنیا آمدن که در سال ۱۳۹۴ ساخته شده، درباره زن و شوهری است که در آستانه میان‌سالگی برای ادامه مسیر زندگی با یکدیگر دچار مشکل می‌شوند.

محسن عبدالوهاب چهل و نه ساله، پیشتر با رخشان بنی‌اعتماد در برخی از فیلم‌های این کارگردان، مثل زیر پوست شهر و نرگس همکاری کرده است.

در بخش مسابقه این دوره از جشنواره وزول، نه فیلم به رقابت می‌پرداختند که «دوچرخه طلایی» جایزه اصلی آن به فیلم چینی «500M800M» ساخته یائو تیان اهدا شد که به موضوع تک فرزندی در چین می‌پردازد.

همچنین یک فیلم ژاپنی برنده جایزه هیأت داوران و همچنین فیلم باد تاریک از حسین حسن کارگردان عراقی که به اقلیت ایزدی‌ها در عراق می‌پردازد، برنده جایزه تماشاگران و دانش آموزان دبیرستانی شد.

جشنواره وزول فرانسه که در سال ۱۹۹۵ توسط یک زوج مستندساز فرانسوی بنیان گذاشته شد، قدیمی ترین جشنواره اروپایی در زمینه سینمای آسیا به شمار می‌رود.

در این دوره از جشنواره که در روزهای هفتم تا چهاردهم فوریه برگزار شد، ۳۱ هزار نفر فیلم‌های این جشنواره را تماشا کردند.

علاوه بر حضور یک فیلم ایرانی در بخش مسابقه، دو فیلم گاو ساخته داریوش مهرجویی و دلبران ساخته ابوالفضل جلیلی نیز در بخش حومه شهرهای آسیایی به نمایش درآمد.

سال گذشته فیلم چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ساخته وحید جلیلوند موفق به کسب جایزه بزرگ هیات داوران و جایزه توسعه سینمای آسیا از جشنواره بین‌المللی سینمای آسیا در وزول فرانسه شد.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *