توضیحات معاون پارلمانی وزارت ارشاد در مورد توقیف خانه دختر

توضیحات معاون پارلمانی وزارت ارشاد در مورد توقیف خانه دختر
بر اساس اعلام معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر از اختیارات خود درباره سرنوشت «خانه دختر» استفاده کرده است.

به گزارش فیلم نت و به نقل از بانی فیلم، حسین نوش آبادی معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت و گو با خانه ملت توضیحاتی در خصوص توقیف و بایگانی فیلم «خانه دختر» به کارگردانی شهرام شاه حسینی توسط وزیر ارشاد پرداخت و گفت: وزیر بالاترین مقام پاسخگو در هر دستگاهی است که لازم است در شرایط مختلف نسبت به وقایع مربوط به خود پاسخ دهد.

نوش آبادی بر همین اساس تصریح کرد: وزیر فرهنگ نیز تاکنون بارها مجبور شد نسبت به محتوای فیلم «خانه دختر» و فیلم های دیگر پاسخگو باشد ؛البته در بسیاری از مواقع دستگاه ها و مسئولان ذیربط نیز در این خصوص اقدام می کنند اما در نهایت اصل ماجرا از وزیر سوال می شود.

وی در ادامه با بیان اختیارات وزیر در برابر وظایفی که دارد، گفت: فیلم، کتاب یا نمایشی در برهه ای به هر دلیلی حاشیه ساز و انتقاداتی به آن نسبت داده می شود که باعث ایجاد حواشی و نگرانی در جامعه می شود لذا وزیر می تواند نسبت به آنها اقداماتی داشته باشد.

نوش آبادی چنین ادامه داد: اکنون نیز وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بنا به تعهدات و تجربه خود نسبت به فیلم «خانه دختر» حساس شد و دستور اصلاح داد که پس از چند بار اصلاح باز هم نظر وی تأمین نشد.

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در نهایت شخص وزیر به دلیل اصلاح ناپذیری «خانه دختر» ناچار شد نسبت به عدم اکران آن دستور جدی صادر کند که منجر به توقیف و بایگانی فیلم شد که البته تا پیش از این بدین شکل فیلمی توقیف نشده بود و اگر هم موردی بود از سوی دستگاه های پایین تر صورت می گرفت.

وی در خصوص نحوه پرداخت خسارت فیلم به تولیدکنندگانش اینگونه پاسخ داد: در این خصوص سازمان سینمایی تصمیم می گیرد.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *