تفاوت آشکار در آرای مردمی و نظر داوران/ چه فیلم هایی نقره داغ شدند

تفاوت آشکار در آرای مردمی و نظر داوران/ چه فیلم هایی نقره داغ شدند
همواره روند کاری بر این منوال بوده است که بعد از اعلام لیست نهایی نامزدهای دریافت سیمرغ، نظرات و گمانه زنی های متفاوتی در این مورد صورت می گیرد.

به گزارش فیلم نت نیوز، بعد از اعلام لیست نامزدهای نهایی برای دریافت سیمرغ بلورین در بخش سودای سیمرغ، نکاتی به چشم میخورد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم :

  • «بادیگارد» به عنوان یکی از فیلم‌های برتر تماشاگران، از سه جایزه اصلی «فیلمنامه»، «بهترین کارگردانی» و «بهترین فیلم» حذف شده است.
  • «بارکد» نیز که یکی از پنج فیلم‌ منتخب تماشاگران در جشنواره است، در هیچ یک از رشته‌ها نامزد دریافت جایزه نشده است! «سیانور» بهروز شعیبی نیز از جمله فیلم‌هایی است که در هیچ رشته‌‌ای نامزد دریافت جایزه نیست.
  • «ابد و یک روز» و «ایستاده در غبار» به ترتیب با نامزدی در 10 رشته و 8 رشته، از جمله فیلم‌های بخش نگاه نو جشنواره هستند که به دلیل کیفیت بالا به بخش سودای سیمرغ نیز راه یافته بودند و جز 5 فیلم منختب تماشاگران نیز شده اند.
  • نکته جالب توجه این لیست، حضور پررنگ فیلم «امکان مینا» و «آخرین بار کی سحر را دیدی؟» در میان نامزدهای سه رشته بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه و بهترین فیلم است. نامزدی این دو فیلم در این سه رشته اصلی و عدم حضور فیلم‌هایی مانند «بادیگارد» و «بارکد» در میان نامزدها باعث حیرت اصحاب رسانه شده است.
فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *