21 فیلم متقاضی اکران در نوروز 98

تصمیم نهایی برای اکران نوروز به هفته آینده موکول شد

تصمیم نهایی برای اکران نوروز به هفته آینده موکول شد
سخنگوی شورای صنفی نمایش از درخواست 21 عنوان فیلم برای اکران نوروزی و موکول شدن تصمیم‌گیری نهایی به هفته آینده خبر داد.

غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش در گفت‌وگو با خبرنگار فیلم‌نت نیوز، درباره مصوبات جلسه امروز (۶ اسفند ماه) این شورا گفت: در جلسه امروز ۲۱ عنوان فیلم سینمایی که متقاضی اکران در ایام نوروز 98 هستند، مشخص شده و قرار شد این فیلم‌ها هفته آینده بررسی شده و نتیجه نهایی اعلام شود.

او تاکید کرد: نام این ۲۱ عنوان فیلم اعلام نخواهد شد اما اولویت‌مان بر این است که در برنامه نوروزی سینماها آثاری از تمام ژانرهای سینمایی داشته باشیم تا خانواده‌ها بتوانند انتخاب‌های متعددی داشته باشند.

فرجی افزود: به محض آنکه اسامی قطعی فیلم‌های اکران نوروزی مشخص شوند، سرگروه‌ها هم اعلام خواهند شد تا توزیع‌کنندگان بدانند باید با کدام سینماها صحبت کنند ولی در نهایت تعداد سرگروه‌ها همان ۷ مورد خواهد بود.

سخنگوی شورای صنفی نمایش در پایان درباره فیلم‌های جدیدی که این هفته اکران می‌شوند، بیان کرد: از روز چهارشنه 8 اسفندماه فیلم سینمایی «دایان» اولین ساخته بهروز نورانی‌پور در گروه سینمایی آزادی و فیلم «بهشت گمشده» به کارگردانی حمید سلیمیان در گروه سینمایی باغ کتاب اکران می‌شود. دیگر آثار سینمایی که هم‌اکنون روی پرده هستند به اکران‌شان ادامه می‌دهند و هفته آینده درباره آنها تصمیم‌گیری خواهد شد.

شنیده‌های خبرنگار فیلم‌نت نیوز حاکی از این است که فیلم‌های متقاضی اکران در نوروز 98 عبارتند از:

دو فیلم «رحمان ۱۴۰۰» و «سامورایی در برلین» از شرکت پخش فیلمیران، «متری شیش و نیم» از خانه فیلم، «تگزاس ۲» از نیکان فیلم، «شبی که ماه کامل شد» از نورتابان، «زندانی‌ها»، «قصر شیرین» و «دیدن این فیلم جرم است» از حوزه هنری،«ایکس لارج» از پویا فیلم، «زیرنظر» از هدایت فیلم، «درخونگاه» و «کار کثیف» رسانه فیلمسازان، «پیشونی سفید ۳»، «ماجرای نیمروز، رد خون» و «غلامرضا تختی» از سیمای مهر، «ژن خوک» از آفرین فیلم و «چهارانگشت» از نمایش گستران حضور دارند.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *