ترانه علیدوستی و مانی حقیقی با فیلم اژدها وارد می شود

ترانه علیدوستی و مانی حقیقی با فیلم اژدها وارد می شود
مانی حقیقی با فیلم" اژدها وارد می شود" در جشنواره ی امسال حضور دارد. میتوانید اطلاعات جالبی را در مورد فیلم او در این مطلب بخوانید.

به گزارش فیلم نت، مانی حقیقی کارگردان 46 ساله ی کشورمان، در سی و چهارمین جشنواره ی فیلم فجر با فیلم ” اژدها وارد می شود” در بخش سودای سیمرغ حضور خواهد داشت. از نکات جالب درباره ی این فیلم حضور ترانه علیدوستی بعنوان سرمایه گذار است. البته ابتدا نام این فیلم “شن جن ین” بود اما بخشی که مربوط به این نام در فیلمنامه بود حذف شد و همین باعث تغییر نام فیلمنامه شد.

اما مانی حقیقی که کارگردانی فیلمی مثل پذیرایی ساده هم در کارنامه ی کاری او دیده می شود درباره ی آخرین اثرش یادداشتی هم منتشر کرد که نکات جالبی در این یادداشت به چشم می خورد :

  • بیش از یکسال از روزی که پیش تولید “اژدها وارد می شود” را شروع کردم می گذرد و امروز فیلم بعد از 62 جلسه فیلمبرداری و هشت ماه صداگذاری و تدوین و ساخت موسیقی به مرحله ساخت تیتراژ رسیده است.
  • تصمیم گرفته ام در مورد فیلم هایم حرف نزنم. این تصمیم ارتباطی با عجیب بودن یا نبودن فیلم «اژدها وارد می شود» ندارد. تجربه این سال ها از ساخت و اکران فیلم به من ثابت کرده است، حرف های کارگردان قبل از نمایش فیلم ذهنیت خاصی برای افراد به وجود می آورد که نتیحه آن اغلب ایجاد سوءتفاهم ها و بدفهمی نسبت به فیلم است.
  • فرم جشنواره فیلم فجر را پر کرده ام و از پذیرفته شدن آن خوشحال می شوم. این روزها در کنار ساخت تیتراژ «اژدها …» تدوین «50 کیلو آلبالو» را هم پی گیری می کنم و قرار است فیلم نوروز 95 اکران شود. همین طور مستند «مهرجویی، کارنامه 40 ساله» هم قرار است از دهم دی ماه در گروه هنر و تجربه اکران شود و فیلم و تبلیغات آن را آماده می کنم.

اما اگر بخواهیم از داستان این فیلم هم چیزی بگوییم، داستان این فیلم از این قرار است که : دوم بهمن ماه 1343، یک شورلت نارنجی رنگ از قبرستان باستانی می گذرد و به سمت کشتی به خاک نشسته ای می راند.داخل کشتی یک زندانی تبعیدی حلق آویز شده، روی دیوارهای کشتی خاطرات روزانه اش را نوشته است. آیا این نوشته ها به کارآگاهان کمک می کند تا حقایق ماجرا را پیدا کنند……

مانی حقیقی که خودش تجربه ی بازی در فیلمهایی مثل “درباره ی الی” و یا ” آسمان محبوب” را دارد، برای این فیلم از بازیگرانی مثل امیر جدیدی، همایون غنی زاده، احسان گودرزی، کیانا تجمل، نادر فلاح و علی باقری استفاده کرده است.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *