در گروه هنروتجربه اکران می‌شود

«بیوگرافی»؛ دغدغه‌های دختری جوان

«بیوگرافی»؛ دغدغه‌های دختری جوان
«بیوگرافی» اولین فیلم بلند فاطمه ثقفی با موضوعی زنانه از امروز ( 30 خرداد) در گروه هنروتجربه اکران شده است.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، جدیدترین اکران گروه هنروتجربه به فیلم بیوگرافی ساخته‌ی فاطمه ثقفی اختصاص دارد. بیوگرافی اولین بار در بخش غیر رقابتی هنروتجربه‌ی جشنواره‌ی سی و پنجم فیلم فجر به نمایش درآمد.

در این فیلم دغدغه‌های دختری جوان در جامعه‌ای خشن و ناملایم روایت می‌شود. در خلاصه داستان بیوگرافی آمده است: «روایت یک روز از زندگی آدم‌هایی در گوشه‌ای از شهر، که برای رهایی از زخم‌های کهنه خود می‌جنگند، اما زخم راحله شبیه زخم دیگران نیست…»

ثقفی در یادداشت خود درباره‌ی این فیلم عنوان کرده است: « در پس پرده رنج امروزم، ایمانی منتظر نشسته است که دستش را به دست راحله سپردم تا با آن حرکت کند، راه برود، سرعت بگیرد، شتاب کند، اوج بگیرد و شاید هم… راحله آنقدر قد کشیده بود که از لحظه‌ای گریزان و پا در هوا بگذرد و تنها با زخمی، بغض فروخورده‌ای و تکه احساسی، همه معناهای تسلیم را به زانو درآورد. وقتش بود که دیگر بزرگ شود، پوست بیندازد و رنجی را تاب بیاورد که آنسویش آگاهی است.»

فاطمه ثقفی پیش از این به عنوان فیلم‌نامه‌نویس، منشی صحنه و دستیار کارگردان با فیلم‌های سینمایی مرگ کسب و کار من است، همه چیز برای فروش و مردی که اسب شد به کارگردانی امیر حسین ثقفی همکاری کرده‌ است.

بهار کاتوزی، میثاق زارع، روح الله مهرابی، اشکان مهری، میثم غنی‌زاده، فریبا شاهسون و مهران ملکوتی بازیگران این فیلم هستند. فیلم‌نامه‌ی بیوگرافی را امیرحسین ثقفی نوشته است.

بیوگرافی از امروز در سینماهای هنر و تجربه به نمایش درمی‌آید.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *