بیانیه روابط عمومی فیلم «آشغال‌های دوست‌داشتنی»

دبیرخانه جشنواره فیلم فجر مانع نمایش فیلم است

دبیرخانه جشنواره فیلم فجر مانع نمایش فیلم است
روابط عمومی آخرین ساخته‌ محسن امیر یوسفی در بیانیه‌ای که در اختیار رسانه‌ها گذاشت، تاکید کرد: «دبیر جشنواره فیلم فجر به استقلال هیات انتخاب احترام بگذارد.»

به گزارش فیلم‌نت نیوز، در این بیانیه آمده است: «‎در حالی که فیلم سینمایی آشغال‌های دوست داشتنی به کارگردانی محسن امیریوسفی با در اختیار داشتن پروانه نمایش در موعد قانونی فرم شرکت در سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر را پر کرده، دبیرخانه جشنواره فیلم فجر به طور غیر قانونی تا این لحظه مانع از نمایش این فیلم برای هیات انتخاب بخش سودای سیمرغ شده است.

این در حالی است که «آشغال‌های دوست داشتنی» طی پنج سال گذشته و بعد از پایان فیلمبرداری در آبان سال ۹۱ بارها برای دریافت پروانه نمایش و اکران عمومی اقدام کرده و هر سال با توجه به ناکامی در اکران این فیلم برای استفاده از یک فرصت قانونی جهت بررسی در هیات انتخاب جشنواره فجر و نمایش در این جشنواره اقدام کرده و در سال‌های ۹۳،۹۲، ۹۴ و ۹۵ با پر کردن فرم جشنواره درخواست بررسی این فیلم در هیات انتخاب وقت را داشته که یا به این هیات ارائه نشده و یا در سال ۹۵ به درخواست هیات انتخاب فیلم برای اعضا نمایش داده شد اما بنا به اعلام رسمی اعضای هیات انتخاب جشنواره سی‌وپنجم به علت نداشتن پروانه نمایش این فیلم مورد بررسی (رد یا تایید) قرار نگرفت.

لازم به ذکر است با وجود تقاضاهای فراوان و جهت احترام به قانون در طی این پنج سال «آشغال‌های دوست داشتنی» در هیچ جشنواره خارجی نمایش داده نشد و سازندگان در انتظار نمایش فیلم در ایران باقی ماندند.

‏‎با توجه به صدور پروانه نمایش «آشغال‌های دوست داشتنی» در شهریور سال ۹۶ در ابتدا برای اکران عمومی این فیلم اقدام شد اما اجازه اکران در این چهار ماه به پخش کننده داده نشده و در نتیجه فیلم برای نمایش در سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر ارائه شده است.

‏‎تاکید می‌شود که «آشغال‌های دوست داشتنی» تمامی شرایط قانونی نمایش برای هیات انتخاب جشنواره سی‌وششم و بررسی توسط این هیات محترم شامل پر کردن و تحویل فرم جشنواره در مهلت قانونی، تحویل نسخه فیلم به دبیرخانه جشنواره در مهلت قانونی، دریافت پروانه ساخت و پروانه نمایش و عدم بررسی رسمی در دوره‌های گذشته را داراست.

برای سازندگان «آشغال‌های دوست داشتنی» اکران فیلمشان مهم‌ترین مسئله است ولی وقتی پروانه نمایش در این چهار ماه کمکی به اکران شدن نکرده حداقل تقاضای‌شان حضور در جشنواره فیلم فجر است.

‏‎در این شرایط از دبیر محترم جشنواره سی‌وششم فیلم فجر دولت تدبیر و امید تقاضای احترام به قانون و استقلال هیات انتخاب و صدور اجازه نمایش ‌و بررسی فیلم توسط این هیات را خواستاریم و طبیعتا تصمیم این هیات محترم در مورد «آشغال‌های دوست داشتنی» مورد پذیرش سازندگان فیلم خواهد بود.»

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *