نوروز سوژه تولید مشترک سینمایی کشورهای عضو اکو

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان بنیاد سینمایی فارابی و موسسه فرهنگی اکو

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان بنیاد سینمایی فارابی و موسسه فرهنگی اکو
مدیران بنیاد سینمایی فارابی و موسسه فرهنگی اکو در تفاهم‌نامه‌ای مشترک، بر تحقق اهدافی مشترک همچون راه‌اندازی صندوق و سازمان همکاری منطقه‌ای سینمایی تاکید کردند.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، دکتر محمد مهدی مظاهری رئیس موسسه فرهنگی اکو و علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی تفاهم نامه همکاری امضا کردند که از آن جمله می‌توان به تولید مشترک فیلمی با موضوع نوروز توسط کشورهای عضو اکو اشاره کرد.

بر اساس این تفاهم نامه، دبیرخانه همکاری دائمی بنیاد سینمایی فارابی و موسسه فرهنگی اکو، صندوق و سازمان همکاری‌های منطقه‌ای سینمایی راه اندازی خواهد شد.

اجرای برنامه‌های مشترکی همچون گسترش و توسعه منطقه‌ای و بین‌المللی فعالیت‌های حوزه فیلم و سینمای کشورهای عضو اکو، توسعه و پخش و مبادله فیلم، همکاری در برنامه ارتباطات استراتژیک، برندیگ و دیپلماسی رسانه‌ای مشترک این کشورها، ایجاد قطب‌های نوآوری در حوزه سینما و صنعت تصویر و توسعه همکاری‌های انتقال دانش و آموزش‌های مهارتی و برگزاری دوره‌های آموزشی و برپایی نمایشگاه‌های مشترک در حوزه فیلم و سینما و صنعت تصویر از دیگر بخش‌های این تفاهم نامه است.

همچنین طرفین برای تبادل، طراحی و سفارش فیلمنامه به منظور تولید مشترک توسط بنیاد سینمایی فارابی و سازمان سینمایی کشورهای اکو، قراردادن بخش ویژه نمایش و جایزه اکو در جشنواره‌های سینمایی مختلف کشورهای عضو اکو، تشکیل کمیسیون مشترک فعالان صنعت فیلم سینمای ایران و کشورهای اکو، به روز رسانی بانک اطلاعاتی سینمایی این کشورها تاکید کردند.

این تفاهم‌نامه به مدت دو سال از سوی طرفین قابل اجرا خواهد بود و نخستین کارگروه مشترک بین بنیاد سینمایی فارابی و موسسه فرهنگی اکو یک ماه پس از امضای تفاهم نامه برگزار می‌شود.

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *