حسین فرح بخش در برنامه 35:

برهنگی،تابوشکنی نیست،لجن پراکنی است/ نه اصولگرا را قبول دارم و نه اصلاح طلب را + آنونس

برهنگی،تابوشکنی نیست،لجن پراکنی است/ نه اصولگرا را قبول دارم و نه اصلاح طلب را + آنونس
این هفته حسین فرحبخش در برنامه 35 در مورد مسائلی حرف زده است که شاید تا کنون در هیچ مصاحبه ای مطرح نکرده باشد

به گزارش فیلم نت نیوز، این هفته حسین فرح بخش روى صندلى سى و پنج نشسته تا پس از مدت ها دوباره حرف هاى جنجالى در مورد پشت پرده سینماى ایران بزند.
فرح بخش در این مصاحبه بدون سانسور از دوران مختلف سینما گفته و در مورد حمله هاى گاه و بى گاه گروه هاى مختلف به سینما صحبت هاى جالبى کرده است

بخشهایی از صحبتهای حسین فرح بخش در این قسمت از برنامه 35 :

  • حسین فرح بخش در ابتدا با اشاره به کوتاه تر شدن نسخه فیلم “آبنبات چوبی” برای نمایش عمومی در سینماها، گفت : هنگام اکران این فیلم در جشنواره احساس کردم که بین دقایق 20 تا 50 کمی ریتم فیلم کند میشود و همین بیننده را خسته می کند، برای همین کمی فیلم را در بین این دقایق کوتاه کردیم و الان ریتم فیلم تند تر و مناسبتر شده است
  • کارگردان فیلم آب نبات چوبی در مورد نحوه ی اضافه شدن عطاران به این فیلم هم گفت : ما اول مهر با رضا عطاران قرارداد بستیم و 20 مهر کار را آغاز کردیم. ضمن اینکه عطاران نگران ساخت فیلم دراکولا بود و اینکه شاید به ساخت فیلم دراکولا نرسد و من به او گفتم که اشکال نداره، تو اول فیلمنامه را بخون و بعد تصمیم بگیر. او فیلمنامه را خواند و گفت هستم.
  • فرح بخش در مورد علت رفتنش به سمت سوژه های ملتهب هم گفت : من خیلی اعتقاد به تابو شکنی دارم. یه نفر برهنگی را تابو شکنی میداند ولی من میگویم این تابو شکنی نیست، این لجن پراکنی است.منظور از تابو شکنی ، صحبت از واقعیتهایی است که در جامعه هست، اما همه کس جرأت نداره که به سراغش برود. اما نباید این طور باشد که ما به سراغ کار خلاف شرع یا خلاف قانون برویم و بگوییم که تابو شکستیم. نه … من این را قبول ندارم
  • فرحبخش در این برنامه گفت : تلویزیون برای نقش امیر کبیر و میرزا کوچک خان فردین را دعوت به همکاری کرد و او  این نقش را قبول نکرد و این بزرگ ترین اشتباه زندگی اش بود.
  • وی در بخشی دیگر از صحبتهایش افزود :حضرت امام خمینی(ره) گفت من با سینما مخالف نیستم با فحشا مخالفم. این صحبت در جمهوری اسلامی مطرح نشد در حکومت پهلوی مطرح شد. پس معنی حرف ایشان  این بود که سینمای قبل انقلاب اگر فحشا نداشت امام با آن موافق بود. اما مدیران دهه شصت سینما را منهدم کردند.
  •  وی درباره  مخاطبان زیاد  سینما در دهه شصت گفت : می دانید چرا سینمای دهه شصت پرمخاطب بود ؟چون پارک ها هشت شب تعطیل می شد. تلویزیون  دو  کانال داشت، رستوران و کافی شاپ مثل امروز نبود، ماهواره نبود، ویدیو ممنوع بود و  مردم مجبور بودند فیلم هایآن زمان را ببینند همین دلیل آن فیلم ها مخاطب داشت.
  • فرحبخش افزود : بهترین دوران سینمایی ایران  سالهای 1376الی 1380 بود  و سالهای مدیریت سیف الله داد بود و ما سینمای ملی را در آن دوران دیدیم  زمانی می خواستند یک فیلم را از پرده پایین بکشند ولی سیف الله داد مخالفت کرد و استعفا داد و رفت و به همین دلیل در سینمای ایران ماندگار شد
  • تهیه کننده زندگی خصوصی با اشاره به اینکه بهترین مدیر سینمایی عزت الله ضرغامی بود افزود :دولتی شدن سینما با آغاز مجلس هفتم آغاز شد و با روی کار امدن دولت نهم بسیار تقویت شد  اما عملکرد جواد شمقدری در دو سال اول دولت نهم بسیار خوب بود  و به نظر من بهترین دوران سینما دوره مدیریت سیف الله داد و جواد شمقدری بود و به شمقدری گفتم اگر می خواهی در سینمای ایران ماندگار شوی استعفا بده برو.
  • فرحبخش افزود : این که امروز فیلمهای خوب می فروشد  بدلیل این است که داستان محور شده است و فیلمها قصه می گویند از طرف دیگر اطلاع رسانی و تبلغایت در سینما بسیار مهم شده است و امروز رسانه ها به خوبی اطلاع رسانی می کنند.
  • کارگردان فیلم مستانه با اشاره به اینکه سینمای ایران بعد از انقلاب اسلامی به هیچ عنوان مبتذل نیست گفت : گسترش سینما باعث گسترش امنیت می شود و باعث می شود تا فرهنگ بسیار گسترش پیدا کند یکی از بهترین و پاکترین گروههای مرجع در ایران هنرمندان و سینماگران هستند  وئنبادی کلمه ابتذال را به آنها چسباند.

این برنامه ی جذاب و جنجالی را در سامانه فیلم نت و به صورت رایگان می توانید تماشا کنید .

فیلم‌نت نیوز، رسانه به‌روز اخبار روز سینمای ایران و جهان را در کانال تلگرام فیلم‌نت نیوز دنبال کنید
0

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *